Forum

Pfsense squidguard ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense squidguard - times sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@mahmutodabas)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Pfsense üzerinde oluşturduğum gruplara yetkilendirmeyi yaptım, belli saat aralıklarında belirli yerlerin erişim iznini kaldırmak için zaman ayarı yaptım.

Sorunum şöyle,

yapmak istediğim 12:00 ile 13:00 arası kullanıcılara izin vermek.

ayarlarım; 

time type days data or data range time range

weekly all -- 08:00-12:00

weekly all -- 13:00-20:00

yukarıdaki gibi, fakat saat 13:00 ten sonra kural devreye girmiyor. 

/usr/sbin/ntpdate time.ume.tubitak.gov.tr parametresi ile saati güncelledim fakat düzelme olmadı.  

Gönderildi : 17/11/2011 15:04

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Mahmut bey,

Saat bazında izin vereceğiniz gruplar bir önceki ekran ACL tabında hala kısıtlı durumda olabilirmi. Oradaki ayar yüzünden times bölümünde vermiş olduğunuz yetkiyi eziyor olabilir belki bunu bir kontrol edebilirmisiniz?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2011 00:04

(@mahmutodabas)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Recep Bey Problemi aşamadığım için askıya almıştım, o yüzden geç cevap için kusura bakmayın.

Benzer bir zaman protokolü 08:00-20:00 problemsiz çalışmakta. Tanımlanan bu saatlerde internet kısıtlı fakat önceki mesajımda bahsettiğim gibi saat 12 ye kadar kısıtlama etkin, 12 - 13 arası kısıtlama kalkıyor fakat 13 ten sonra ksıtlama devreye girmiyor.

Groups ACL tabında zaman vermek istediğimi grubun Time alanınında tanımladığım zaman dilimini seçili. 

Gönderildi : 10/12/2011 18:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bende benzer sorunu yaşadım. sabah devreye giren kural çalışmakta, öğlen 2 saat kural devre dışı kalıyor bunda da sorun yok

lakin öğlenden sonra tekrar çalışması gerekirken devreye girmiyor.

Buna ek olarak x.x.x.50 ile x.x.x.100 arasındaki ipler bu kurala takılmalı ama misal bu ip grubundaki birçok pc filtreden geçerken 1-2 makine filtreye uğramıyor.

Neyse bu soruna bir çözüm bulabildiniz mi?

Recep Bey Problemi aşamadığım için askıya almıştım, o yüzden geç cevap için kusura bakmayın.

Benzer bir zaman protokolü 08:00-20:00 problemsiz çalışmakta. Tanımlanan bu saatlerde internet kısıtlı fakat önceki mesajımda bahsettiğim gibi saat 12 ye kadar kısıtlama etkin, 12 - 13 arası kısıtlama kalkıyor fakat 13 ten sonra ksıtlama devreye girmiyor.

Groups ACL tabında zaman vermek istediğimi grubun Time alanınında tanımladığım zaman dilimini seçili. 

Gönderildi : 08/10/2012 23:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

DNS'lerinizden birinde PfSense IP'si olmalı. Kontrol edip tekrar döner misiniz?

Gönderildi : 09/10/2012 00:14

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

DNS'lerinizden birinde PfSense IP'si olmalı. Kontrol edip tekrar döner misiniz?

Arkadaşlar Alper hocamın önerisini incelemenizi önereceğim, eğer çözüm bulamaz iseniz pfsense'in yeni versiyonu çıktı belki eskisinde bir sorun vardı bilemiyorum tam olarak, yeni versiyonda düzelmiş olabilir belki. Böyle bir sorunu yapılandırıp deneme şansım olmadı şimdiye kadar kusura bakmayın şimdilik önerim yeni versiyonu bir gözden geçirmeniz şeklinde olacak. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/10/2012 01:16

Paylaş: