Forum

Endian 2.41 firewal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian 2.41 firewal proxy ile ilgili sorum olucak

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar,

şirketimde merkezde tmg yerine dün itibari ile endian 2.41 fw kurdum proxy ayarlarını yaptım güzelce maşallahı var çalışıyor fakat ben raporlama yaptığımda user bazlı değilde ip bazlı rapor alıyorum user bazlı rapor almak istiyorum ve bunu sanırım active directory ile entegre edersem bu sorun çözülecek bu ürünü active directroy entegre yapan varmı var ise yardımcı olabilirlermi....

Gönderildi : 22/07/2011 14:19

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

Daha önce denemiş olmama rağmen bunu bende başaramadım.

Gönderildi : 22/07/2011 20:21

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

var bişey ama anlamadım neyse gece biraz kasıcam artık olmazsa olmaz ne yapalım.

Gönderildi : 22/07/2011 21:03

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba,

Sunucu isletim sisteminiz nedir? Eskiden biraz hatirliyorum 🙂 Yine takildigin nokta var ise yardimci olabilirim.

A.D. Sunucusunu hostlara eklemeyi unutmayın.

PDC: D.C. olan sunucunun adı.

Domain: Domain adi

Gönderildi : 23/07/2011 01:31

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

barış selamlar,

windows 2008 r2 o dediklerini birebir yapmama rağmen bir türlü entegre edemedim ya benim tek derdik aldığım loglar ip bazlı değilde isim bazlı olsun yeter ama bir çare bulcam artık ne yapalım.

Gönderildi : 25/07/2011 04:18

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Endian da bazen böyle sorunlar olabiliyor.Sonuçta free bir yazılım.
Eğer networkte çok fazla kullanıcın yok ise, network tabının altından isim ve IP adresi girişi yaparak, log kısmında IP adresi yerine isimlerin görünmesini sağlayabilirsin.Fakat kullanıcının IP adresi her değiştiğinde güncellemen gerekecek.Log ları her kontrol edişinde IP olarak görünen kullanıcılar için DHCP den güncel IP adresine bakıp güncelleyebilirsin.Bu işlem biraz meşakkatli. 🙂
Dediğim gibi aynı sürüm iki Endian dan biri AD ye entegre edilebilinirken, diğeri entegre olmayabiliyor.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 25/07/2011 13:38

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Eğer networkte çok fazla kullanıcın yok ise, network tabının altından isim ve IP adresi girişi yaparak, log kısmında IP adresi yerine isimlerin görünmesini sağlayabilirsin.Fakat kullanıcının IP adresi her değiştiğinde güncellemen gerekecek.Log ları her kontrol edişinde IP olarak görünen kullanıcılar için DHCP den güncel IP adresine bakıp güncelleyebilirsin.Bu işlem biraz meşakkatli. 🙂
Dediğim gibi aynı sürüm iki Endian dan biri AD ye entegre edilebilinirken, diğeri entegre olmayabiliyor.

Kolay Gelsin,

endian firewal yazılımını active directory ile entegre ettim şimdi tek istediğim raporlarda ip yerine makina adı görünsün yeter.

Gönderildi : 28/07/2011 20:22

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhaba,

Kolay Gelsin,

endian firewal yazılımını active directory ile entegre ettim şimdi tek istediğim raporlarda ip yerine makina adı görünsün yeter.

Sanırım rapor derken ntop'tan bahsediyorsunuz ?

Bahsettiğiniz rapor ntop ise bu endiana entegre edilmiş bir modüldür. 

Eğer bahsettiğiniz endian log sayfaları ise kullanıcıları mutlak suretle proxy'den çıkarıp ( explorer ayarları ayarları)  authantication olarakta LDAP seçmeniz lazım.

Belki ssh secure shell ile bağlanıp bir kaç conf. değiştirmekte gerekebilir. 

Bu mail gruplarından daha iyi yardım alırsınız;

http://sourceforge.net/mail/?group_id=132104  

Gönderildi : 12/08/2011 20:28

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

active directory authentication yapmayı başardım domaine aldım fakat bu seferde kullanıcılara devamlı kullanıcı adı ve parola sorup durdu bende default ayarlarına geri çektim raporlar ip üzerinden alıyorum ama bu benim için sıkıntı en azından makina izmi veya kullanıcı adı olsaydı güzel olurdur diye düşünüyorum araştırmalarım doğrultusunda domaine alabildim ama kullanıcılar hesap bilgileriyle login olamamışlardı.

Gönderildi : 13/08/2011 00:47

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

active directory authentication yapmayı başardım domaine aldım fakat bu seferde kullanıcılara devamlı kullanıcı adı ve parola sorup durdu bende default ayarlarına geri çektim raporlar ip üzerinden alıyorum ama bu benim için sıkıntı en azından makina izmi veya kullanıcı adı olsaydı güzel olurdur diye düşünüyorum araştırmalarım doğrultusunda domaine alabildim ama kullanıcılar hesap bilgileriyle login olamamışlardı.

Eğer LDAP'a bağlamış ve proxy çıkarıyorsan domaindeki kullanıcılara sürekli parola sormaması lazım.

LDAP ile çıkmasalar dahi belki conf. bir kaç betik eklenerek yapılabilir. 

bugs.endian.com 'a bunu yazarsan mutlaka yardımcı olurlar. 

Gönderildi : 22/08/2011 05:43

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ya domaine bağladım ama devamlı kullanıcılara kullanıcı adı ve şifre soruyor ve internete çıkartmıyor amacım ise raporlamada kullanıcı ad ların görünmesi bunu yapamayınca olmadı tabiki bende ip den alıyorum raporu ama buda uygun olmuyor hiç.

Gönderildi : 24/08/2011 19:37

(@onurkucuk67)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Bu sorunu çözebilen oldumu ? Sene 2014 Endian FW 3.0 sorun aynı, pc ismi veya kullanıcı adı ile logları görüntüleyebilmek istiyorum.

Gönderildi : 28/04/2014 18:59

Paylaş: