Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu çökmesinin kaynağını bulmak

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
406 Görüntüleme
(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

VPS ile işinizi göremeyecek gibisiniz 🙂 .

Gönderildi : 09/07/2011 13:00

(@ecabuk)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

1gb -ya da daha fazla- ramli bir vps te mi isimi gormez :S Sitem okadar hit alan bir site deilki 🙂 Hani olsa tamam dedicated alalim da yazik gunah bos bos durcak 🙂

Gönderildi : 09/07/2011 13:50

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Anlattıklarınız fazlasıyla sistem kaynağı tükettiğini gösterdiği için öyle dedim. Yoksa tam olarak scriptinizin neler yaptığına bakıp karar vermek en mantıklısı.

Gönderildi : 09/07/2011 15:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

1gb -ya da daha fazla- ramli bir vps te mi isimi gormez :S Sitem okadar hit alan bir site deilki 🙂 Hani olsa tamam dedicated alalim da yazik gunah bos bos durcak 🙂

Merhaba,

Bir linux makina o kadar ram ile aynı anda birkaç farklı servis ile binlerce kişiye hizmet verebilir. Cachi boşaltmayı deneyin

Komutun aslı

sh -c "sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches"

Crontab için girdi

#
*/5 *   * * *   root    sh -c "sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches"
#

Gönderildi : 18/07/2011 07:00

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Fakat , web sitem icin arkada işleri yapması için bir script hazırladım. Sadece işleri otomatikleştiriyor. Veritabanına birkaç insert,birkac select, birkaç dosyanın yerleri değişiyor birkaç dosya siliniyor bir taneside upload oluyor. Bunları php yerine C++ ile falan yaptırmak her nekadar daha mantıklı olsada bilgi yetersizliğinden php ile yapmak zorundaydım.

linuxtaki sh scriptleri işinizi çözmez mi çok daha çabuk ve az kaynak tüketerek halledebilirsiniz.

ayrıca crontab a da ekleyerek istediğiniz saatlerde çalışmasını sağlayabilirsiniz

Gönderildi : 01/08/2011 16:36

(@SinanAydin)
Gönderiler: 13
Active Member

redhat kullanmanı tavsiye edebilirdim ama ram olayı biraz sıkıntılı biliyorsun ki redhat göçme bir durumu yok redhat içerisinde gelen bir takım entegre olan programlar geliyorki işine iyi bir şekilde yarıyacaktır...saygılar..

Gönderildi : 08/08/2011 17:34

Paylaş: