Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

qmail

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@SonmezOcak)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar qmail kurmak istiyorum webminden ama bir turlu beceremdim ?? yardim lutfen

kullandigim linux centos 5 

Gönderildi : 21/06/2008 18:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

http://www.enderunix.org/documents/qmail.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2008 21:41

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

arkadaslar qmail kurmak istiyorum webminden ama bir turlu beceremdim ?? yardim lutfen

kullandigim linux centos 5 

Sen heralde linux u windows sandın next next

Gönderildi : 22/06/2008 03:39

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Red_Dragon sen beni güldürdün, Allah da seni güldürsün.. Bir de Cancel tuşu var...

Problemi olan arkadaş nerede hata aldığını yazarsa belki yardımcı oluruz. Ben qmail kurmak istiyorum beceremedim açıklaması yeterli değil..

Kolay gele

Gönderildi : 22/06/2008 15:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar Qmaili kurmak için centos / redhat tarafında qmailtoaster scriptlerini kullanmalısın. Sorunsuz kurulur ama istediğin gibi ek özellieklerle (örneğin gelen giden tüm epostaları arşivleme ) derleyemeyebilirsin.

http://www.qmailtoaster.com/ adresinden gerekli bilgi scriptleri bulabilirsin. Eğer Centos x64 ise küçük bi sorunla karşılaşabilirsin. O zaman yardımcı olurum. Türkçe döküman istersen benim kurulum notlarım var. belki yardımları dokunur.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/06/2008 20:34

(@programmer)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Merhaba qmail fedora çalışmaz mı ?

Yada uygun qmail kurulumu mu gerekir?

Fedora da qmail kurmayı denedim fakat başaramadım.

RedHat kurucam fakat onu da download edebileceğim bir adres bulamadım..

Gönderildi : 27/06/2008 11:53

(@Anonim)

Merhabalar fedora ile qmail aynı dağılımlar. Birisi son kullanıcı diğeri şirketler için oluşturulmuş.

Redhatta satın almazsanız eğer güncellemeleri yapamıyorsunuz. Centosta aynı redhat tarafından sunulan ve yine sunucu denemeleri yapılıp redhata entegre edilen versiyonu. Hepsi redhat tabanlı diyeyim. tam şirket yapılarını bilmiyorum bildiğim bu kadar.

Şimdi fedara,centos,redhat üzerine qmail kurulumu yapmaya çalışıyorsan eğer qmailtoaster bu işi senin yerine sorunsuz yapacaktır. Qmaili redhat üzerinde elle kurulumda çalıştırmıştım ama kimlik smtp doğrulamasını çalıştıramadım bir türlü. O yüzden qmailtoaster ile kurdum. Centos x64 üzerinde sorunsuz çalışıyor.

Qmail konusunda Açık akademinin qmail kitabını mutlaka okumalısın çok büyük yararı olacaktır. (yayın evi kapanıyor. Son indirim dönemleri)

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/06/2008 18:33

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Merhabalar fedora ile qmail aynı dağılımlar. Birisi son kullanıcı diğeri şirketler için oluşturulmuş.

Qmail hangi linux çekirdeğinde koşuyor? Yeni bir sistem mi?

Arkadaşlar cevap yazarken dikkat edelim 🙂 Ben burdayım yakalarım 🙂 şaka bir yana açıklamaya çalışayım

1. Fedora , Redhat tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Son kullanıcıyı hedefler. Masaüstü işlemler için kullanılır. Ancak çok zorda kalırsınız sunucu için de kullanabilirsiniz.

2. RHEL satın alırsınız güncelleme yaparsınız artı bir de 24 saat destek alırsınız

3. Centos adından da anlaşılacağı gibi Community Enterprise OS dir. Yani RHEL in tüm kullanıcılara tarafından geliştirilen tipidir.  Para vermek istemiyorum ben kendim sunucumu yönetirim diyorsanız bu sunucuyu kuracaksınız. RHEL aynı çekirdek üzerinde çalışır. Deployment bile aynıdır..

Qmail bir email transfer programıdır ve yukarıdaki tüm sistemlerde sorunsuz çalışır. Sadece yukarıdaki değil tüm linux dağılımlarında sorunsuz çalışır.

Qmail bir dağıtım değil dağıtımlar üzerinde çalışan bir programdır. Aynı Exchange gibi..

Kolay gele

Gönderildi : 27/06/2008 19:32

(@Anonim)

Merhabalar biraz dalgın olmamdan kaynaklı qmail ile fedorayı karşılaştırmışım :)) kendisi redhat olacaktı.

Gönderildi : 27/06/2008 20:49

Paylaş: