Forum

Endian 2.4.1 İpsec ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian 2.4.1 İpsec bağlantısı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
498 Görüntüleme
(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır Pfsense-ipcop-endian gibi özgür linux firewall çözümleri kullanıyorum. Son zamanlarda endian'ın daha kararlı olduğuna karar verdim ve kullanmaya başladım. Endian ile OpenVPN kullanarak sistem'e clientlerimi bağlayıp kullanabiliyorum. Ancak bir türlü ipsec özellgini aktif edemedim. ipsec için Shrewsoft VPN istemci yazılımın kullanıyorum her türlü ayarı denememe ragmen bir türlü çalıştıramadım. Firewall ve modem üzerinden gerekli kurallar tanımlı openVPN çalışıyor ancak ipsec çalışmıyor. Çalıştıran arkadaşımız var ise önerilerini bekliyorum.

Gönderildi : 23/05/2011 16:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Burayı inceler misiniz.

Gönderildi : 23/05/2011 17:29

(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey bu programıda inceledim ancak çalıştıramadım eğer çalıştırdı iseniz benim ayarlarımda ir sorun var demektir. Geri bildiriminizi bekliyorum teşekkür ederim

Gönderildi : 23/05/2011 17:36

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Ben test etmedim. Kurulum ve yapılandırma adımları mevcut.

Size önerim logları kontrol ederek hareket etmiz yönündedir.

Gönderildi : 23/05/2011 17:57

(@ramazanders)
Gönderiler: 27
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır Pfsense-ipcop-endian gibi özgür linux firewall çözümleri kullanıyorum. Son zamanlarda endian'ın daha kararlı olduğuna karar verdim ve kullanmaya başladım. Endian ile OpenVPN kullanarak sistem'e clientlerimi bağlayıp kullanabiliyorum. Ancak bir türlü ipsec özellgini aktif edemedim. ipsec için Shrewsoft VPN istemci yazılımın kullanıyorum her türlü ayarı denememe ragmen bir türlü çalıştıramadım. Firewall ve modem üzerinden gerekli kurallar tanımlı openVPN çalışıyor ancak ipsec çalışmıyor. Çalıştıran arkadaşımız var ise önerilerini bekliyorum.

Merhaba,

router ı bridge mode alıp bu şekilde ipsec balantısı kurabilirsiniz. ayrıca routerin ipsec ve vpn geçirme özelliği olması gerekmektedir.

Gönderildi : 18/07/2011 19:35

(@ramazanders)
Gönderiler: 27
Trusted Member

Merhaba,

router ı bridge mode alıp bu şekilde ipsec balantısı kurabilirsiniz. ayrıca routerin ipsec ve vpn geçirme özelliği olması gerekmektedir.

Gönderildi : 18/07/2011 19:36

Paylaş: