Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

İscsi Host

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

linux makinada oluşturduğum disklere windows  pc lerden iscsi ilen bağlantı sağlıyoruz.Bağlanan kullanıcıların oluşturduğu veya sildiği dosyalar diğer pc lerden host a bağlantıyı düşürüp yeniden bağlanmadan gelmiyor.Aktif olarak yenilemeyi bulamadım.Host ta config  de refresh süreleri ile bilgi yok.Windows  İscsi initiator da refresh sürelirinide bulamadım.Sevgili google da pek bilgiye erişemedim daha önce karşılaşan varmıdır bu yapıyla.

Saygılar. 

Gönderildi : 11/05/2011 13:35

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhabalar.

linux makinada oluşturduğum disklere windows  pc lerden iscsi ilen bağlantı sağlıyoruz.Bağlanan kullanıcıların oluşturduğu veya sildiği dosyalar diğer pc lerden host a bağlantıyı düşürüp yeniden bağlanmadan gelmiyor.Aktif olarak yenilemeyi bulamadım.Host ta config  de refresh süreleri ile bilgi yok.Windows  İscsi initiator da refresh sürelirinide bulamadım.Sevgili google da pek bilgiye erişemedim daha önce karşılaşan varmıdır bu yapıyla.

Saygılar. 

Selamlar,

Aynı disk bölümlerine farklı kullanıcı bilgisayarların aynı anda ulaşması doğru bir yöntem değil, bunu dosya paylaşımı olarak düzenleyin ya da her kullanıcı için ayrı bir bölüm oluşturun. iSCSI initiator favorilerine eklenmiş disk bölümlerine düzenli olarak bağlanmaya çalışır zaten bunun için ayrıca bir ayara gerek yok.

Gönderildi : 11/05/2011 17:35

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilk başta paylaşım aklıma gelmemişti direk bu şekilde odaklanınca baya uğraştım.Hiç olmassa map ettirim diğerlerinden  tşk ler.

Gönderildi : 12/05/2011 13:31

(@EmreBASTUG)
Gönderiler: 39
Eminent Member

Konunun yeri burası değil biliyorum ancak iscsi desteği olan 500 GB - 1 TB lık fiyat açısından uygun bir cihaz arıyoruz.

.vhdlerin yedeğini dpm ile üzerine atacağız. 

tavsiye edebileceğiniz ürün varsa paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 09/08/2011 20:02

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Qnap ürünlerini incelemenizi tavsiye ederim. 4 disk takılabilen modelleri işinizi görecektir ben 4 diskli almanızı öneririm.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/08/2011 20:46

Paylaş: