Forum

Elastix - Voip Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Elastix - Voip Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
497 Görüntüleme
(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığım çağrı merkezinde elastix - freebpx yükledimiz bir bilgisayar var ve bunu yönetiyorum.

Ama kurulumunu çalıştığım şirketin teknik ekibi yaptı ve yönetim alanına girebilmeme yetki verdi sadece. İlerde farklı bir firma ile çalıştığımda başka bir turnks  tanımlama imkanım olamıyacak.

Bu linux yazlımını kurabileceğim detaylı bir döküman varmı veya nerden başlamalıyım.

şuan trixbox ve elastix yazılımlarını indirip kurmaya çalıştım ama açıkcası başarılı olamadım.

Gönderildi : 14/04/2011 12:40

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Selam;

Trixbox, Freepbx, elastix vs; bunların hepsini Asterisk in GUI tabanlı ve geliştirilmiş versiyonlarıdır. Asterisk; Digium un voice kartlarını satması amacı ile geliştirdiği linux tabanlı bir yazılımdır. Orijinalinde GUI i yoktur.

Asterisk i iyi öğrenirsen, tüm bu uygulamaları başarılırı çalıştırabilirsin. Giriş seviyesinde linux bilgin olması gerekir. Asterisk hakkında tonlarca döküman bulabilirsin.

Gönderildi : 14/04/2011 17:54

(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Kullanmanın ötesinde oluşumun nasıl çalıştığını ve nasıl kurulduğunuda bilmek atrı bir yarar sağlıyacağına inanıyorum. Şuan nerden başlamam gerektiğini biliyorum.

Murat bey bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 15/04/2011 13:42

Paylaş: