Forum

Vcenter üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vcenter üzerinde PFSENSE ile network management / Mikrotik nasıl kurulur ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@alidarkstone)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Vmware ESX4.1 - Vcenter içinde sanal bir makine içine PFSENSE 2.0 rc1 kurulumu yaptım.

Amacım müşterilerime kullanmakta olduğum hattı istediğim gibi atamak. Örneğin X kişi 10mbit kullansın aylık xx GB trafiği olsun ve PFSense i mikrotik olarak kullanmak.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi forumlar, 

Gönderildi : 21/03/2011 03:18

(@semihbulut-2)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba PfSense ve Mikrotik ayrı linux dağıtımları.Sorunda bahsetmek istediğin ğer pfsenseyi mikrotik gibi kullanmak ise ben sana deneyimlerime dayanarak bu pek mümkün değil gibi.Mikrotik lisanslı bir yazılım ilk etapta ve kullanıcı ve pc bazlı roller atamak mümkün bahsettin olayı kolaylıkla mikrotikte yapa bilirsin.Trafiği sınırlama olayı baya gelişmiş. Ayrıca HotSpot özelliğide baya iyi kullanıcıları tekerteker tanımlaya biliyorsun.Kıyaslama içine girecek olursak ben mikrotik derim ama ücretli haberin olsun.

Gönderildi : 21/03/2011 03:45

(@alidarkstone)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler,

Ücretli olduğunu biliyorum fakat PFSENSE ile yapıldığını duydum X bir kişiden. Fakat deneme yanılma yapmamam gerektiğinden çünkü müşteriler var içinde bilen birinden yardım almak istedim. Belki dediğinizde haklısınızdır bilemiyorum ama diğer yorumlarıda görmekte fayda var.

Gönderildi : 21/03/2011 04:02

(@alidarkstone)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Vmware Vcenter üzerinde ağ trafiğini eşit şekilde dağıtamayacakmıyız ? Nasıl yaparız bilen varmı ?

Yazılımsal olarak çözemezmiyiz bu işi

Gönderildi : 22/03/2011 01:48

Paylaş: