Forum

Lunix tabanlı asta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lunix tabanlı astaro web server.. Kurmak istiyorum.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaslar ;

Ben Astaro Web Server Kurmak İstiyorum.  yaklaşık 30 pc Var Onun İçin bi web server  ihtiyacım var. araştırdım astaro web server  onerdiler.  lunix tabanlı işlemtim sistemi  kurmak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar  cevaplarını beklerım  aynı zamanda  bana onere bilecegi  farklı web server varsa onlarıda  onere bilirsiniz.  Tşk ederım..

örnek : http://demo03.astaro.com/

Gönderildi : 13/03/2011 19:52

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Astaro bir web server değildir, bir Security Gateway; sizin isteğiniz bir Web server yerine sanırım kullanıcıların internet erişimlerini kontrol etmek için kullanacağınız bir UTM ürünü olsa gerek.

İsterseniz bizlere öncelikle asıl ihtiyacınızı belirtiniz. Web server derseniz ve Linux'tan bahsedersiniz bizlerin hemen aklına Apache gelirki web server dediğimizde budur.

Gönderildi : 14/03/2011 01:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

astaro linux tabanlı degil linuxtur zaten

ve onceki notta dendigi gibi guvenlik duvarı olarak optimize edilmis bir dagıtımdır 

web server olarak (linux tarafına cok hakim degil iseniz ) 

ubuntu ile baslamanizi tavsiye ederim 

Gönderildi : 14/03/2011 20:10

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Anlıyorum Arkadaslar astaro bi internet erişimini engelleyen prgoram sanırım  ama onda  kurulu olan Lunix  Tabanli işletim sistemi  var  örnekte gosterdigim  gibi   baktıysanız gorursunuz  ben örnekte verdigim  gibi bişey istiyorum.  ve kurulum konusunda  yardımcı olabilecek  bi arkadasa  ihtiyacım var.. Tşk Ederim..

Gönderildi : 18/03/2011 02:23

Paylaş: