Forum

Dansguardian-Squid ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dansguardian-Squid Hk;

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar proxy server olarak centos üzerinde Squid kullanıyoruz ve Url filtering vs içinde Dansguardian ı kullanıyoruz.

Exceptionlist lerden ilgili sitelere izin verebiliyorum fakat site üzerindeki straming (video ses uygulamaları) olaylarını yine de açmıyor.

Bunun için ne yapmam lazım..Teşekkürler... 

Gönderildi : 08/03/2011 18:15

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Ilgili izin vermis oldugunuz siteler, video icerigini ornegin youtube.com'dan aliyorsa; exceptionsitelist'e youtube.com'da eklenmelidir.

Gönderildi : 08/03/2011 19:40

(@OnurVARGUN)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Banned extensions ları da kontrol etmeniz gerekebilir

Gönderildi : 09/03/2011 11:55

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Banned extension larda flv pm3 vs. var başın daki # kaldırırsam sanırım izin vermiş olacağım değilmi?

Gönderildi : 09/03/2011 17:12

(@OnurVARGUN)
Estimable Member

evet sonra dansguardian hizmetini yeniden başlatıp deniyin

Gönderildi : 09/03/2011 17:19

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Banned extension larda flv pm3 vs. var başın daki # kaldırırsam sanırım izin vermiş olacağım değilmi?

Merhabalar,

Basindaki # isaretini kaldirmaniz ilgili kurali aktif etmeniz anlamina gelir. (ilgili uzantiyi bloke etmis olursunuz)

exceptionsitelist'te vermis oldugunuz kural bannedextensionlist'te vermis oldugunuz kuraldan daha baskindir.

Ornek: exceptionsitelist'te microsoft.com izin verip, bannedextensionlist'te de exe uzantilarini yasaklasaniz dahi microsoft.com altinda yer alan tum exe dosyalarini indirebilirsiniz. (exceptionsitelist'te belirtilmeyen diger alan adlarinda exe uzantili dosyalar yasaklanmis olur)

Dolayisi ile ilk mesajimda belirttigim noktayi gozden gecirmenizde fayda var.

Kolay gelsin,

Gönderildi : 09/03/2011 17:49

(@OnurVARGUN)
Estimable Member

Merhabalar,

Basindaki # isaretini kaldirmaniz ilgili kurali aktif etmeniz anlamina gelir. (ilgili uzantiyi bloke etmis olursunuz)

Evet gözden kaçırmışım yanlış yönlendirme olmasın

Gönderildi : 09/03/2011 18:33

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, ilginiz için çok teşekkürler...Ben video nun kaynağına baktığım zaman aynı site üzerinde gibi gözüküyor ama belki arka planda benim bilmediğim bir şekilde başka bir site üzerinden alabilir yayını. dediğiniz gibi .flv başında # var yani zaten mantık olarak açılması lazım. exceptionsitelist ile de işimiz yok çünkü site yi zaten herşeyiyle açıyor. gerçi siteyi exceptionsitelist e ekleyipte denedim ama değişen birşey olmadı. Ama bu durumdada kullanıcının proxy i kaldırmasınıda istemiyorum. Çünkü bir kere taviz verdiğiniz zaman gerisi geliyor biliyorsunuz.

bu arada bakmak isterseniz ispanya konsolosluğunun yaptırmış olduğu bir site. www.ont.es en alltaki tek video zaten..

Syg... 

Gönderildi : 09/03/2011 19:55

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Dansguardian'ı Proxy olarak gpo ile dağıtıyorsanız , gpo üzerinden bypass edin siteyi. .hurriyet.com.tr;IP adresi şeklinde ekleyin. Goupdate ile cilent tarafında test edin.

Gönderildi : 09/03/2011 20:00

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ufuk Hocam, dediğiniz gibi de düşündüm tabi ama, ben aslında bu işi danguardian üzerinde daha spesifik olur diye yapmak istedim.

Hemde sqiud dansguardian mantığını çözmek adına...

Syg...

Gönderildi : 09/03/2011 20:15

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Yapı bende'de var. Ben böyle aşıyorum bu tarz sorunları.

Gönderildi : 09/03/2011 20:20

(@OnurARABACI)
Reputable Member

exceptionsitelist'e ont.es olarak giriniz. www.ont.es olarak girmisseniz, videounun barindirildigi url multimedia.ont.es oldugu icin acmiyor olabilir.

http://multimedia.ont.es/streaming/carla46.flv

Gönderildi : 09/03/2011 20:26

ozan
(@ozan)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba, olasılıkları değerlendirmek yerine  video'nun neden blocklandığını veya açılmadığını kesin kanaata bağlamak için dansguardian loglarını analiz etmenizi öneririm.

Anlık olarak şu şekilde analiz yapabilirsiniz; 

tail -f /var/log/dg.log | grep "1.1.1.1" 

# DG log dosyasının yolu 
# İstemcinin ip adresi 

Ardından videonun olduğu adrese erişim kurup bu sırada oluşan logları analiz ederek ve forum sayfasında paylaşarak hızlı çözüme ulabilirsiniz.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 09/03/2011 21:20

Paylaş: