Forum

yönetim sistem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yönetim sistemleri karşılaştırılması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@emrey)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bitirme projem için bir konuda yardıma ihtiyacım var.

Projenin ilk aşaması olarak var olan yönetim sistemleri karşılaştırılması(avantajları dezavantajları vs)  ve bizim proje için uygun olanının seçilip entegre edilmesi gerekiyor.Ben server2008r2 üzerinden Active Directory ile yapacağım projeyi.Fakat diğer yönetim sistemleri nelerdir bilmiyorum,avantajlarını dezavantajlarını bilmiyorum,internette aradım fakat türkçe kaynak pek yok.Bana bu konuda yazılmış kapsamlı bir yazı lazım,türkçe olursa çok sevinirim.

tam olarak hangi sistemler var veya isimleri neler.benim bulduklarım bunlar

Active Directory

Novell e Directory

Linuxta openldap diye bir sistemden bahsediliyor ama tam olarak nedir bilmiyorum.windowsdaki AD nin alternatifi mi?

Asıl isteğim yukarda bahsettiğim gibi bu sistemlerin karşılaştırılması veya bunlar hakkında kaynak.50-60 sayfa rapor yazmam lazım

(ben AD ve Novell e directory karşılaştırılmasını bulabildim sadece,23 sayfa güzel bir yazı)

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 25/12/2010 21:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Emre bey , 50 sayfalık bir döküman bulmak açıkcası biraz zor gibi ama ingilizce olursa aşağıdaki kaynakları kullanabilirsiniz.

http://www.ensynch.com/documents/novell%20e-directory%20vs%20microsoft%20active%20directory.pdf

http://www.novell.com/coolsolutions/feature/5899.html

özetle google a soruyoruz bizde 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2010 03:11

Paylaş: