Forum

Alpemix Pfsense sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alpemix Pfsense sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,363 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar

Sistemimizde pfsense 1.2.3 entegredir. Alpemix uzak masa üstü programını çalıştırğımda ana makineye bağlanamıor hatası alıyorum. Firewall dışında bir bilgisayarda çalışıyor. Ancak Pfsense üzerindede loglarda bir sıkıntı göremiyorum. Tüm akışlar normal olarak gozukuyor. Konu ile ilgili yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 06/12/2010 18:48

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Bahsettiğiniz yazılımı kullanmasamda, biraz incelendiğinde teamviewer'a benziyor. 

* Firewall üzerinde port kısıtlaması yapıyormusunuz ?

Alpemix programını çalıştırmak istediğiniz bir bilgisayarın ip'sine, pfsense üzerinde tüm portları açık olarak yönlendirip,

çalıştığı takdirde firewall log'larından hedef portu öğrenerek çözüme ulaşabilirsiniz.

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2010 04:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Firewall la ilgili engellemeleri tespit edip çözerek İpek Bilgisayar olarak Teknopark' tan Mustafa Korkmaz' la da paylaşıldı. Mustafa Beye genel olarak firewallllarla ilgili yaşanabilecek sıkıntılar anlatıldı. Bunun üzerine özgün çalışmanın yazılımcı tarafından yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir.

Gönderildi : 08/12/2010 12:27

(@mustafakorkmaz)
Gönderiler: 3
New Member

Merhabalar,

Sizinle yaptığımız görüşmede 80 portu dışındaki portlarda bir sıkıntı yaşanmadığı tespit edilmişti.

1.1 versiyonu ile program öncelikle 80 portunu daha sonra 55400 portunu denemektedir.

Ekstra bir ayar yapmadan hala aynı sorun yaşanıyorsa eğer:

proxy server kullanan ve diğer portların çıkışına izin vermeyen firmalar sorunsuz bağlantı kurulabilmek için bugün devreye alınan 1.1.a versiyonunu denemelidir. Yaptığımız testler olumlu da olsa sistemler,yazılımlar farklılık gösterebildiği için sonucu bize iletebilirseniz seviniriz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/12/2010 18:59

(@ipek_orka)
Gönderiler: 4
New Member

Mustafa bey merhaba;

Bahse konu telefon ve uzak yardım ile yapılan çalışmadan sonra görüşme fırsatımız olmadı.Gerekli ilgiyi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.Sorun Alpemix ile bağlantı sırasında firewall ilk portu denedikten sonra bildiğiniz gibi bağlantıyı sağlayamadığı için çıkış veriyordu.Ve fakat Alpemix çeşitli portlarda bağlantılar yaptığı kanatindeyiz.Çünkü bir çok portu firewallde açarak denemeler yaptık.Farkettik ki 55400 portuda dahil tamamı LAN dan WAN a !!!!

Ve diğer taraftan WAN dan LAN a portların ne olduğunu çözümledikten sonra şimdilik sorunsuz Alpemix uzak bağlantı kullanılmaktadır.Bir aksilik olmazsa  şu an sorun yok.

İyi çalışmalar...

(Mustafa bey bunu Sizinle paylaşmak için arıyorum ve fakat telefonlarınız cevap vermiyor..)

Gönderildi : 25/12/2010 02:50

Paylaş: