Forum

Endian Firewal Soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian Firewal Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba.

Endian 2.4 kurdum gerekli ayarlamaları yaptım ; ama şurada bir sorunum var. Hangi siteye girersem gireyim "access denied " hatasını alıyorum. örnek www.google.com a bile girsem aynı hata. Bu sorunu nasıl aşarım. Yani filitrelesin ama bütün siteleri değil. Birde içerik filitrelemesini nereden ayarlıyabilirim  ? Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar

Gönderildi : 06/12/2010 17:00

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba Access policy içinde oluşturduğunuz kuraldaki, acces policy kısmını erişime izin ver olarak secin ,aynı yerde filter profilde de yasaklamak istediğiniz siteleri belirten profilinizi secerseniz.hem internete cıkarsınız hemde yasaklamak istediğiniz siteleri engellersiniz.İçerik filtresini Http proxy bolumunde bulunan content filter bolumunden istediğiniz gibi ayarlayabilirisniz.  İyi çalışmalar

Gönderildi : 08/12/2010 02:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba. 

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Şimdiki sorunum ise şöyle.

Endian kurulu makinanın ip si 192.168.0.15 (green)

Modem ip : 192.168.2.1

diğer kullanıcıların ise elle aip vermeyi düşünüyorum. onlarında varsayılan ağ geçitini sanırım 192.168.0.15 yapmam gerekiyor. Bütün bunları yatptığım halde hiç bir sonuca ulaşamıyorum. Yani internete girmiyor. Dahası Aldığı iplere baktığımda kırmızı 1.1.1.1/24 gibi saçma sapan bir ip alıyor kafam allak bullak oldu bana bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.  

Gönderildi : 08/12/2010 05:38

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba endian uzerindne internete cıkan kullanıcılara endianın green ipsini gateway olarak vermelisiniz.RED interface tarafını ise 192.168.2.12 gbi sabit bir ip ve gateway olarak modeminizin ipsini yazmalısınız.Endian fw de sistem bolumunde network configurasyondan  ağınızı red ve green interfacelerini dns bilgilerini yeniden yapılandırabilirsiniz.Kolay gelsin

Gönderildi : 08/12/2010 12:38

Paylaş: