Forum

qtp-backup problem

Bildirimler
Hepsini Temizle

qtp-backup problem

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

qtp-backup /backup/qmailbackup şeklinde backup alıyorum. Ancak aynı şekilde restore ediceğim zaman /var/qmail/- control sildi. Nasıl geri getiricem. Kullanıcılarım hepsi imap kullanıyorlar herhangi bir felaket durumunda yada kullanıcı mail sildiğinde geri getirmek için nasıl bir backup modeli çizmek gerekiyor. 

Backup içinden geri getirdim. Ancak istediğim gibi olmadı.Kullanıcıları gelmedi 🙁 Domain geldi.

Gönderildi : 26/11/2010 22:18

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba 

qtp-backup /backup/qmailbackup şeklinde backup alıyorum. Ancak aynı şekilde restore ediceğim zaman /var/qmail/- control sildi. Nasıl geri getiricem. Kullanıcılarım hepsi imap kullanıyorlar herhangi bir felaket durumunda yada kullanıcı mail sildiğinde geri getirmek için nasıl bir backup modeli çizmek gerekiyor. 

Backup içinden geri getirdim. Ancak istediğim gibi olmadı.Kullanıcıları gelmedi 🙁 Domain geldi.

Burda bahsi geçen dosyaları RSYNC le başka bir noktaya yedek aldırtabilirsiniz. RSYNC sistemi yedekleri alırken yedeğin alındığı alanda dosya silinmiş ise bile kendi kısmında silmeden yedek alabilir. Daha sonra birkaç basit scrip ile RSYN yedekleri tar.gaz olarak sıkıştırılabilir ve arşivlenir belli peryotlarda crontab ilede bu yedekler ve artık geçerliliği olmayan mailler kaldırılır.

Gönderildi : 02/12/2010 04:52

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ertan hocam ;

Teşekkürler. 

Gönderildi : 09/01/2011 17:30

Paylaş: