Bildirimler
Hepsini Temizle

Proxy Sunucu  

  RSS
 Anonim

Merhaba.

Makalelerinizi büyük bir keyifle okudum. örnek vermek gerekirse. http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2008/03/27/ubuntu-zerinde-squid-proxy-server-ve-sarq-kurulumu.aspx  buradaki makaleyi uyguladığımda istediğim oluyor. Ama benim istediğim ve yapmak için uğraştığım basitce özetlemek gerekirse.

 Öncelikle 40 Pc lik bir fabriak da  pc lerin hem zararlı içerikten kurtarmak hemde sadece belirli sitelere girmesini sağlamak ve bunların log lanması. Ama atıyorum 34. pc nin ethernet kablosunu çıkarıp kendi netbook unu taktyı onunda girdiği siteleri loglanmasını istiyorum. Böyle bir sistemi araştırdığımda pek bir sonuca erişemedim. Yani proxy server da internet explorer "Bağlantı " ayarlarına 192.168.1.4 3128 dediğimde zaten o bilgisayarı squid ile loglayıp bir kural çerçevesinde internete girmesini sağlıyorum.Ama proxy numarasını yazmadan da nasıl kontrol altına alabilriim. Uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim İyi çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 14/10/2010 20:16
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Bu isteğinizi bir kaç yol ile yapabilirsiniz.

 Firewall üzerinde 2 kural yazacaksınız. 1. kural networkde ki pc'lerin Ip lerine access vereceksiniz.

2. kural geri kalan network'e deny veriyorsunuz.

Ayrıca 2003 kullanıyorsanız DHCP filter yapın. Makalesi portalda mevcut. 2008 ise sunucunuz dhcp'nin kendi özelliğinde var dhcp mac filter. Videosu portalda mevcut.

Ayrıca Squid ve dansguardian kullanmanızı öneririm. Dans oldukça başarılı ve rahattır. Kullanıcı zaten kabloyu notebooka taktığında dhcp filter yüzünden IP alamıycak. Siz izin vereceksiniz. FW'da ki kurala takılacak int. çıkamayacak. Proxy ile İzin vereceksiniz. vs..

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2010 20:40
 Anonim

Merhaba.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sanırım araştırmalarım hepsi linux a çıkıyor. Ve squid , dansguardian ile ilgili kesin ve gerçek bilgiyi nerden bulabilrim. Şimdiden teşekkür ederim. Tekrar Tekrar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2010 20:46
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Portalımızdan ve benim kişisel blog'umdan bulabilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/10/2010 20:53
Paylaş: