Forum

2 Ethernet Kullanım...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Ethernet Kullanımında Default Ayarlama

Sayfa 2 / 2
Ömer Yılmaz
(@omeryilmaz)
Üye

Pardus sistemi benimde incelemem gerekiyordu, Pardus 19.5 xfce lab ortamda kurulum yaptım aldım domaine. 2ci ethernet kart ön tanımlı oluyor fakat domainde oturum açmada sıkıntı olmadı. Linkteki konu eski biraz oradaki talimatlar doğrultusunda ayarları gerçekleştirdim. https://belge.pardus.org.tr/pages/viewpage.action?pageId=10029254 alternatif: https://www.asimmisirli.com/pardus-windows-ad-ekleme/

Önceden bu ayarlarınızdan sonra temiz kurulum yaptınız aynı sıkıntıları yaşadınız mı? hayır yapmadım diyorsanız temiz kurulum tavsiye edebilirim.

Yukarıda bahsettiğiniz konfigürasyon da rt2 olayını yaptınız mı? Birde detaylarınızla birlikte dönüş yapsanız bu konuda uzman kişilerde dönüş yapmış olur. Bıraktığım linkteki kişinin soru sorma şeklini gördünüz umarım.

Üst mesajda belirttiğiniz Interface içinde dns-nameserver ipaddress satırını göremedim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2021 15:45

Emre Yıldız
(@yunusyildiz)
Üye

Sonunda çözdüm sanırım. Daha öncede buralarda ayar denemiştim ama tam istediğim gibi olmamıştı. Bu ayarla 3-4 defa denedim istediğim gibi açılıyor.

Gelişmiş ağ ayarlarındaki

Domain ağ ayarı;

local

Modem ağ ayarı;

modem

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/04/2021 08:33

Ömer Yılmaz
(@omeryilmaz)
Üye

Tebrikler, O ayarları sanalda denedim de senin istediğin olay değildir diye tekrar uğraştırmak istemedim, sağdaki değerleri değiştirdim öncelik hakkı vermedi fizikide iş değişiyor.

Konuya dahil olunca Pardus ekibi lider ahenk geliştirmiş, bununla sanal ortamda domain yapılır pardusları bu server'a dahil edip yönetmek daha uygun olur, windows ad tarafında GPO uygulanmıyor diye biliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2021 08:40
Emre Yıldız beğendi

Sayfa 2 / 2
Paylaş: