Forum

pfsense iki farklı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfsense iki farklı terminale RDP port yönlendirme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
955 Görüntüleme
(@muratsolakoglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, şirket yapımızda pfsense kurdum ve performansından gayet memnum. Domain içerisindeki iki farklı terminale RDP port yönlendirmesinde sorun yaşıyorum.

Pfsense kurulumundan önce iki farklı RDP yönlendirmesi için ADSL modem üzerinden 3389 dan gelenleri PC nin 3389 portuna, 3388 den gelen leride diğer PC nin 3388 portuna (Default portu değiştirerek)  kulanıyordum. Pfsense kurulumundan sonra 3389 dan gelenleri PC nin 3389 nolu portuna yönlendiriyor bir sorun yok. Fakat 3388 den gelenleri diğer PC nin 3388 portuna yönlendirdiğimde çalışmadı. Bu sefer PAT yaparak 3388 den gelenleri 2.PC nin 3389 nolu portuna yönlendirdim yine çalışmadı.

İlk kural RDP portundan gelenleri pc nin RDP portuna yönlendiriyor. Fakat ikinci kural için default harici port verdiğimde çalışmıyor. İlk kural ile ikinci kuralı karşılaştırdım herşey aynı (NAT ve RULE), firewall üzerinde toplam 3 kural var BLOCK ALL kuralı en altta diğer  2 RDP kuralı ustte. ADSL bridge modda.

Bu yöntemi kullanan varmı yada bu sorunu yaşayan.

Gönderildi : 19/07/2010 19:21

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Merhaba daha önce benzer ayarlar ile ilgili aşağıdaki bilgileri vermiştim.Şuan kullanmakta olduğum ayarlarıda resimde görebilirsiniz.

Merhaba  adımları yazıyorum

Firewall  > Rules > New
Rule (+) >  

Action = Pass

Interface = WAN

Protocol
= TCP

Source = Single Host or Alias (Alt satıra erişmesini
istediğiniz ip adresini yazıyorsunuz eğer birden çok ise firewall >
Aliases bölümünden grup yapın)

Destination = Single Host or Alias
(RDP istediğiniz local ip)

Destination Port = MSRDP veya
istediğiniz portu elle girin

Hepsi bu şuanda bu kurallar ile
kullanıyorum.İzin verdiğim ip ler girebiliyor. (Eğer buradan olmaz ise
NAT bölümünden öncelikle kural atayın ve otomatik olarak atanan rule u
editleyerek yukarıdaki adımları uygulayın) 

Gönderildi : 19/07/2010 19:57

(@muratsolakoglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Muharrem Bey ilginiz için teşekkürler,

Sanırım sorun çözüldü, rules kısmında source port yazarsam çalışmıyor. Source ip yazıp source portu any yapınca bağlandı.

Gönderildi : 19/07/2010 21:22

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Rica ederim.Nat bölümünden kuralı oluşturduğunuzda zaten rules bölümüne kuralı kendisi atıyor ve sorunsuz çalışıyor.

Gönderildi : 19/07/2010 21:33

Paylaş: