Forum

linux red hat uzakt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

linux red hat uzaktan erişim ve squid tutulan logların ne kadar yer tutacağı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

linux redhat kurulu cihaza windows üzerinden nasıl uzaktan erişim sağlayabilirim?

kurulu olan squid serverimizin logları ne kadar yer tutacağını belirleyebiliyormuyuz böle bir ayar varmı bu konuda yardımcı olurmusunz.

Gönderildi : 17/05/2010 13:37

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Linux sistemleri birden çok uzak erişim sistemini desteklemektedirler. bunların başında Remot login ( SSh sisteminin temelidir ), SSH, Telnet ve X11 ve X kullanıyorsanız VNC ilede grafiksel arabirime erişebilirsiniz. VNC dışındaki diğer sistemlerin hepsi konsol bazlıdır.

Linux üzerinde tüm log dosyalarının yerleri değiştirilebilir genelde başlatma betikleri içerisinde bu log doyasının yeri belirlenir squid hiç kullanmadım ama muhtemel olarak ya /etc/init.d içinde bulunan başlangıç betiğinde yada /etc altında bulunan ayar dizininde bu log dosyasının yerini belirten satırı bulabilirsiniz.

Gönderildi : 17/05/2010 16:54

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Merhabalar

Windows işletim sistemi üzerinde "putty" isimli ssh client programını çalıştırıp , squid server bilgisayarınızın ip adresini girip ssh ile uzaktan (konsol bazlı) yönetebilirsiniz.

Ayrıca grafik arabirim olarak yönetmek isterseniz de konu ile alakalı makaleler kısmından "Windows
İşletim Sistemi Üzerinde Linux Grafik Arabirimi Kullanma
" isimli makaleme bakabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2010/03/14/windows-letim-sistemi-zerinde-linux-grafik-arabirimi-kullanma.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/05/2010 17:04

Paylaş: