Forum

linux dansguardian

Bildirimler
Hepsini Temizle

linux dansguardian

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@serkanozdemir)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ben proxy server olraka squid filtrelemede ise dansguardian ve sarg kullanıyorum amam sayfa engelli siteye girdiğeinde verdiği hata sayfasında bazı bilgileri değiştirmeme lazım amam bunu yapamadım bu konuda yardımcuı olursanız sevinirim arkdaşlar....

Gönderildi : 18/04/2008 12:40

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

arkadaşlar ben proxy server olraka squid filtrelemede ise dansguardian ve sarg kullanıyorum amam sayfa engelli siteye girdiğeinde verdiği hata sayfasında bazı bilgileri değiştirmeme lazım amam bunu yapamadım bu konuda yardımcuı olursanız sevinirim arkdaşlar....

Merhaba Serkan bey;

Öncelikle sitemize hoş geldiniz

Sorunuzun daha rahat anlaşılması açısından biraz detay verirmisiniz nasıl bir işlem yapmak istiyorsunuz ve aldığınız hata msg nedir acaba ?

Gönderildi : 18/04/2008 13:14

(@serkanozdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Normalde benim sistemin çok güzel çalışıyo ama yaptığım ayarlar tam ve engellediğim siteler direk engelleniyo ama engelenene site sayfasında aşağıda bir şey yazıyo burada sistemyöneticisiyle temesa geçindiye burdaki mail hesabı yanlış bunu değiştirmek istiyorum amam bulamadım.Sorun bu Squid altındaki error sayfasında değil başka nerde ola bilir bunu nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 18/04/2008 13:20

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Hangi Linux Sürümünü kullanıyorsunuz,SQuid ve Dansguradigan surumleriniz nelerdir;

linux icin  uname -all

dansguardi ve squid --version ile sonuclari bizimle paylasırmısınız?

Gönderildi : 18/04/2008 15:05

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

dansguardian.conf dosyasinda (muhtemelen /etc/dansguardian/) ilgili geri donulen bilgi satirlari yer aliyordur.

accessdeniedaddress degiskeni tanimli olabilir ve kullandigin dansguardian surumune gore dil dosyalari uzerinden degisiklik yapabilme sansin olabilir.

Gönderildi : 18/04/2008 18:40

(@serkanozdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben redhant nahant kullanıyorum ücretsiz  galba

onun dışında dansguardian.conf ta yok

baktım halalbulamadım

Gönderildi : 23/04/2008 19:41

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

/etc/dansguardian/languages altında her dille lgili verilen hataların kaynak dosyaları mevcuttur istediniz degiskligi yapınız.Squid hata larından farklı olarak Tamamen bir düzenleme icin php yada html bilginiz olması lazım.

Gönderildi : 24/04/2008 03:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

http://cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2008/03/27/ubuntu-zerinde-squid-proxy-server-ve-sarq-kurulumu.aspx

linkinde ERR_BLOCKED_FILES kelimesini aratıp bir bakarmısın

Gönderildi : 24/04/2008 12:20

Paylaş: