Forum

Pfsense için a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense için antivirus yazılımı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@bluescreen)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

pfsense üzerinde avira,nod32,symantec gibi hangi antivirus yazılımını kurabilirim? (clam harici bir ürün söylerseniz sevinirim)

teşekkürler

Gönderildi : 28/09/2009 05:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Pfsense bir freebsd türevi olsada sadece desteklediği paketlerin kurulumuna izin verir ,

O yüzden siz bir şekilde bu paketleri kurabilseniz dahi sistem yeniden başlatılmasını paket kullanılamaz duruma gelir.

Gönderildi : 28/09/2009 15:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

onur bey cevabınız için teşekkür ederim.

pfsenseden gerçekten çok memnunum üzerinde bir de antivir çalıştırabilsem ve kullanıcıların eriştikleri sitelerdeki virüslü dosyalar pfsense'e takılsa çok güzel olacak.

o zaman pfsense'i sadece proxy olarak kullanabileceğim yani antivirus kuramayacağım değil mi?

eğer öyleyse virus kontrolünü proxy den yapabilmek için ne önerirsiniz?

teşekkürler 

Gönderildi : 28/09/2009 16:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Havp var paketlerde  ama ben havp ı ayrı olarak farklı bir freebsd sunucu üzerinde çalıştıryorum,

Pfsense üzerinde yayınlanan paketlerde şu an stabil olarak görülmyor ( alpha sürümünde ), ve pfsense üzerinde kullanmadığım için yorum yapamıyacağım 

Gönderildi : 28/09/2009 16:49

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

merhabalar;

pfsense üzerinde avira,nod32,symantec gibi hangi antivirus yazılımını kurabilirim? (clam harici bir ürün söylerseniz sevinirim)

teşekkürler

merhaba;
bence clamwin size yeterlidir.ayrıca file filteringde yaparsanız virus sorunu yaşamazsınız..

kullanıcıların pclerinde antivirus olduğunu düşünüyorum.clamwinden kaçsa bile ki clamwin ve dosya engellemeden sonra local antivirus çok iş yapmayacaktır.

alternatif olarak mcafee nin box cihazını bridge kullanarak daha pfsense gelmeden içerden dışarı veya dışardan içeri virus koruması sağlayabilirsiniz.

selamlar iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/09/2009 01:38

Paylaş: