Forum

Pfsense log tutma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense log tutma sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@salihrasat)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşla formda yeniyim hatalarım için şimdiden kusura bakamayın 

Sorunum  iş yerimde pf kullanıyorum  ama bazı ip adreslerinin log kayıtlarının tutmamasını istiyorum

msn loglarını  ve trafik raporlamada logların loglamasını istemiyorum bunu nasıl çöze bilirim  yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim  herkese kolay gelsin ..

Gönderildi : 16/09/2009 20:03

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member

Merhaba.

open proxy kullanırsan sorunun çözersin.Fakat neden böyle bir şey istiyorsun oda yarı konu.Bence tutulacaksa herkesin tutulmalı.

Gönderildi : 18/09/2009 12:43

(@salihrasat)
Active Member
Konu başlatıcı

ewet aslında öle olması gerikiyo ama  müdürümün ve patronların isteği sadece patronların loglarının tutulmamasını istiyorla 😉 bi sebe vardır illaki 

aslında güzel bişi  öğrenmek adına !!open proxy biraz konuyu açarsan çok sevinirim arkadaşım

Gönderildi : 18/09/2009 14:42

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member

konuyu açmaya gerek yok.gayet açık zaten.google openproxy yazarsan sana bir ton adress verecek open proxy için.PAtronlarını bu adresler üzerinde internete çıkar.Böylece onlarda rahat rahat çıksın.Patron dediğine göre zaten hepsi bir gruptadır bunların.group policy üzerinden proxyi yazarsın onlar hissetmez bile.Bu durumu.

Gönderildi : 18/09/2009 14:54

(@salihrasat)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim kardeşim denicem çıkan sonucu paylaşırım  inş.

Gönderildi : 18/09/2009 17:33

(@derinrain)
Active Member

Konu Açılalı Bir hayli zaman olmuş ancak ben genede cevap vermeye çalışayım.Bazı Kullanıcıların loglarının turulmasını istemiyorsan Yapman gereken LightSquid tarafında skip url kısmına etki alanı | ip numarası | yazman yeterli.

Gönderildi : 23/11/2010 14:41

Paylaş: