Forum

ip-cop içerik ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip-cop içerik filtreleme gurub kullanıcı kısıtlamaları msn yasaklama acil yardım !!!!!!

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@NecatiSelimGUNER)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar öncelikle hepinize kolay gelsin

3 gündür içinden tam olarak çıkamadığım bir ipcop sistemi var

yapmam gerenleri çok fazla sayıda araştırdığım için beynim allak bullak oldu kafan fena halde karıştı

şimdi bana en iyi öneriyi ve ve yapılandırmama yarıyacak dökümanları sırası ile söylerseniz çok sevinirim.

yapmak istediğim şey ağımda bulunan

3 adet bilgisayar bir odada

5 adet bilgisayar başka bi odada

7 adet başka bi odada

ve 2 adet yetkili kişi olcak

3 adet bilgisayar msn ye girmeyecek internete girecek adult filtreleme vs filtreleme çalışacak

5 adet bilgisayar msn yasak olmayacak internete girecek filtreleme olacak

7 adet bilgisayarda sadece 2 adet belirttiğim url dışında hiçbiyere giriş yapılamayacak (msn dahil)

2 adet yetkilide içerik filtrleme vs aktif olmayacak.

BOT ile çalışmalarımda ip lere adres guruplamaları nı yaparak oluşturduğumda msn konusunda sorun yaşadım

urlfilter + advproxy ile istediğim guruplandırmalarda sorun yaşadım

hiçbir düzenli döküman olmadığı için kafam karıştı .

bana en iyi çözüm önerisini verirmisiniz ?

Gönderildi : 03/09/2009 18:20

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Merhaba öncelikle ip-cop diğer kullandığım linux firewall yazılımları arasında en stabil çalışanı diyebilirim.Kurduğum firmalarda aylardır Vpn , içerik filtreleme  v.s bir sorun yok. Fakat senin yaşadığın grup sorununu malesef bende yaşıyorum ve sanırım sadece ip-cop ve Copfilter birlikteliği ile dansguardian ın içerisinden gruplandırma yapabilirsin.Şuanda bende ip-cop üzerinde çalışmaktayım gruplar benimde canımı fena halde sıkmış bulunuyor.Zaten bu grup problemide çözülürse sanırım ip-cop vazgeçilmezlerim arasında yer alacak.

Gönderildi : 04/09/2009 13:35

Paylaş: