Forum

squid ve statik ip ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

squid ve statik ip güvenliği

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@ycenk)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

internet adsl modem-switch  bağlantısı aracılığı ile bağlı, ağ üzerinde squid server kurulu ve modemden bağlı gelen internette  bir statik ip var ben diğer istemci bilgisayarları squid üzerinde bağlayıp modemin yerini değiştirmeden internete bağlanabiliyorum yapmak istediğim ip adresimiz gözükmesin ya da değişik gözüksün bunu nasıl yapabiliriz ya da ne önerirsiniz , şimdiden yardım edeceklere teşekkür ediyoruz.(statik ip güvenlik açısından sıkıntılı oluyor .)

Gönderildi : 01/08/2009 16:17

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member

Slm modemin local ip sinden bahsediyorsn onu linux firewall kurarak maskeleyebilirsin.Ama dış ttnet ipsini maskelemeyemezsin çünkü o ip adresini sana ttnet atıyor. ama içerdiki bilgisayarların internete çıkarkenki iplerinden bahsediyorsan linux bir firewall kur.SNAT ve masquare komutları ile yapabilirsin.Biraz daha ayrıntı verirsen daha fazla yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 01/08/2009 20:31

(@ycenk)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yanıt için teşekkürler, modem switch e bağlı dış ip statik ve  x.x.x.x.  numaralı ip alıyor ve ağ içerisinde 1 pc de squid kurulu onun ip adresi de 10.0.0.104 ve istemci bilgisayarların internet explorer ayarına 10.0.0.104 yazarak sadece bir bilgisayarı proxy üzerinden internete bağlıyorum ki eğer ip gizleme olayını yani güvenliği iyi sağlarsam tüm bilgisayarlarıı 10.0.0.104 üzerinden proxy olarak bağlayacağım.

Gönderildi : 02/08/2009 16:09

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Eğer makine üzerinde squid kurulu ise, squid i transparent olarak ayarlayın. Daha sonra iptables kullanarak gelen istekleri 3128 nolu porta yönlendirin..

Kolay gele

Gönderildi : 13/08/2009 01:24

Paylaş: