Forum

ldap clientler i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ldap clientler için web arayüzü

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.Ben centos üzerine openldap kurdum.Daha sonra buna kullancılar ve gruplar ekledim.ldap kurmamdaki amaç kullanıcıların squid üzerinden openldap authentication yaparak internete çıkmaları. 9000 e yakın kullancım var ve bunların ben bi web arayüzünde kendi şifrelerini değiştirmelerini istiyorum. openldap için böyle hazır bir web arayüzü varmı clientların kullanıcı adı ve şifresi ile bağlanabileceği sonrada burda kendi oturumunda şiflerini değiştirebilecekleri.webmin demeyin lütfen. iyi çalışmalar herkese

Gönderildi : 24/07/2009 03:52

(@erkalaslankara)
Gönderiler: 278
Illustrious Member

Webmin  değil de usermin var ama ldap entegrasyonu yapabilir misiniz emin değilim.

Gönderildi : 14/08/2009 17:11

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member
Konu başlatıcı

Webmin  değil de usermin var ama ldap entegrasyonu yapabilir misiniz emin değilim.

Selam Arkadaşım.Mailin için teşekkür ederim.Senin dediğin şekilde daha önceden yapmayı denemiştim.Ama olmadı.Ama azmin elinden ne kurtulur diyerek sonunda başardım.GOSA ile bu yapılabiliyor.Baya uğraştım ama çabalarıma değdi doğrusu.Belki benim gibi Linuxa merak salmış arkadaş olur diye geri dönüş yapıyorum bu konularda.Gosanın hem admin arayüzü var hemde client ara yüzü var.Üzerinde webmin gibi bir çok özellik barındırıyor.Ama kurulumu webmin gibi redhat kernelinde rpm -ihv webmin.... veya ubunutu kernelinde apt get intall webmin gibi kolay eğil baya bi uğraştırıyor.Neyse bigün bi makele yazabilrim arkadaşlara yardımcı olmak amaclı.En azından onlar benim gibi zorlanmazlar.İyi çalışmalar

Gönderildi : 22/08/2009 18:11

Paylaş: