Forum

PfSense outlook sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PfSense outlook sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@ilkeroktem)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

10 PC 'lik bir ofis için pfsense'i firewall olarak kullanıyoruz. Standart kullanıcıların çalışma saatleri içinde HTTP kullanmamaları ama Outlook ile mail kullanabilmelerini istiyoruz. Yöneticiler ise tamamen sınırsız olacak. Alias ile IP bazında ayrım yapıldı. DHCP'de MAC adreslerine göre rezervasyon ile makinelerin sabit IP almaları sağlandı. SMTP ve POP3 portlarına izin verildi. HTTP block kuralı ile ilgili Schedule sorunsuz çalışıyor. Fakat ne yaptıysam HTTP yasaklı iken mailin çalışmasını sağlayamıyorum. Asıl sorun dökümantasyon. Ne kadar aradıysamda firewall kuralları için örnek bulamadım. Özellikle kuralların yukarıdan aşağı sıralamasının kuralın uygulanma mantığına etkisi ile ilgili net bilgiye ihtiyacım var. Bana screenshotlar ile örnek gösterecek bir kaynak tavsiye edebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz.

ÇP

Gönderildi : 15/05/2009 18:13

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

(@ilkeroktem)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Cevap hızınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Kurulum ve temel konfigürasyonla ilgili sorun yok. Yine de verdiğiniz linki inceledim, firewall kuralları ile ilgili birşeyler çıkartabilmek için. Takıldığım konu Firewall Rules - LAN listesi için Default herşey açık kuralını en alta alıp üstte yasakları mı tanımlamalıyım yoksa Default herşey açık kuralını disable edip tek tek izin verilenler kurallarını mı tanımlamalıyım. Yardımlarınız çok makbul olacak...

Gönderildi : 15/05/2009 18:55

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Cevap hızınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Kurulum ve temel konfigürasyonla ilgili sorun yok. Yine de verdiğiniz linki inceledim, firewall kuralları ile ilgili birşeyler çıkartabilmek için. Takıldığım konu Firewall Rules - LAN listesi için Default herşey açık kuralını en alta alıp üstte yasakları mı tanımlamalıyım yoksa Default herşey açık kuralını disable edip tek tek izin verilenler kurallarını mı tanımlamalıyım. Yardımlarınız çok makbul olacak...

Tek tek istediğin kuralları tanımlayıp en alta herşeyi kısıtlayan bir kural yazarsan istediğin olacaktır. Şu anda pfsense kurulu olmadığı için izafi bir şekilde yazdım.

Gönderildi : 16/05/2009 16:35

Paylaş: