Forum

logyonetimi.com

Bildirimler
Hepsini Temizle

logyonetimi.com

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Arkadaşlar ;

Mesai Arkadaşım Sn. Osman Doğan tarafından kurulan ve kendi alanında tek olan bu siteyi bu konu ile ilgilenenlere şiddetle tavsiye ederim. Gerçekten kendisinin saha tecrübesinin ne kadar iyi olduğuna ben şahidim ve bu bilgi birikimide bizlerle paylaşması ayrı bir güzellik .

faydalanmak dileğ ile .

http://www.logyonetimi.com/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2010 06:30

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Bu konu ile ilgili gerçekten kaynak sıkıtınsı vardı , teşekkürler.

Gönderildi : 07/03/2010 12:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Teşekkürler hocam.

Gönderildi : 08/03/2010 14:06

(@osmandogan)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar;

Yakın zamanda yayın hayatına başlayan logyonetimi.com bu alandaki tecrübelerin, deneyimlerin paylaşıldığı bir platformdur. Sizlerin de katkıları ile çok daha iyi yerlere geleceği düşüncesindeyim. 5651 v.b yasa ve mevzuatların tetiklemesi ile önemi her geçen gün artmakta olan log yönetimi büyük küçük tüm  kurumlar için vazgeçilmez projelerden biri haline gelmiştir. Fakat yasaların ne istediği, nelerin logunu tutmamız gerektiği veya sadece yasalar istiyor diye sistemlerden log toplanmasının ne derece doğru olduğu kafalarda netlik kazanmış değildir. İşte bu soru işaretlerini kaldırmak ve biz sistem yöneticilerinin sistemlerini yönetirken geri planda nelerin olduğunu anlık olarak izlemesinin ve geriye  dönük raporlamasının IT çalışanlarına ve kuruma katkılarının ne olacağı konusunda paylaşımlara yer verilmiştir. Log yönetimi çözümü sunan firmalara da bu alanda yer vermekteyiz. Ürün karşılaştırmalarının da olacağı portalda firmaların bu konudaki başarı hikayeleri, ürünlere ait teknik dökümanlara da yer vermekteyiz. Kapsam kısaca  şu şekildedir;

• Log yönetimi nedir,
  • Nelerin logunu, nasıl almalıyız,
  • Bu konudaki firmaların sunmuş oldukları çözümler
  • Log kaynakları nelerdir
  • Logların anlamlandırılması
  • Politikaların belirlenmesi 
  • Kritik durumlarda mail, sms entegrasyonu ile bilgilendirme
  • İlgili yasa ve mevzuatlar 5651 v.s

Kapsam şimdilik bu şekilde fakat gelen talepler doğrultusunda yeni başlıklar eklenebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/03/2010 17:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Osman hocam başarılarının devamını diliyorum ve şahsım adına elimden gelen desteği göstereceğimide belirtiyorum . En kısa zamanda makale sözümüde yerine getireceğim 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/03/2010 17:46

Paylaş: