Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] KVKK Server Odası

4 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
1,656 Görüntüleme
(@beterz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kanunu okudum fakat server odası ile ilgili tam net bir detaya ulaşamadım. KVKK kapsamında, verilerin tutulduğu server odaları ile ilgili bir detay mevcut mu? M2, aydınlatma, cam olması, odanın içindeki diğer malzemeler vs. gibi.

Gönderildi : 30/12/2019 15:26

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

KVKK sistem odasına karışacağını sanmıyorum. Katıldığım seminerlerde hiç bundan bahsedilmedi.  Sistem odası güvenliği için iso 27001 standartlarını inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 30/12/2019 16:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocama katılıyorum. Burada kalıplara sokulamaz hiç bir kurum. İster cam yapar isterse hapishane parmaklığı. Burada önemli olan odanın güvenli olması, yangın, hırsızlık, yetkisis erişimlere karşı korunması ve izlenebilir olması önemli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/12/2019 07:52

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

KVKK sunucu odasına karışmaz, yukarıda dostlar belirtmiş bende nacizane olarak eğer kamu kuruluşuysanız, Cumhurbaşkanlığı genelgesinde ( Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri ) bazı detaylar mevcut, onları hatırlatmak isterim.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/12/2019 08:41

Paylaş: