Forum

Juniper EX2200 L2 -...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper EX2200 L2 - L3 Switch Hakkında. L2 Olarak kullanma.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
855 Görüntüleme
(@OrhanYALDIZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar elimde 2 adet EX2200 Juniper Switch bulunmakta bir firmanın switch i ve bunu normal düz mantık L2 switch olarak kullanmak istedim fakat sanırım daha önceden Configure edildiği için kullanamadım. 

Şöyle anlatayım

Modem den gelen RJ45 i Switch e bağlayıp Switch den bir çıkış alıp Bilgisayara bağladığım zaman otomatik olarak DHCP aktif olur ve beni Public internete çıkarır diye düşünüyordum ama direk Sınırlı ağ bağlantısına geçti. Sonra Putty ile switch e bağlandığımda configure edilmiş olduğunu ve şifreli olduğunu gördüm şifreyi kırdım def. Factory ayarlarına getirdim sonuç düzelir diye umdum ama nafile sonuç aynı.

Sağ tarafta tüm ışıklar aktif olarak yanıyor sanki ağ bağdaştırıcısında link up olmaya çalışıyor ama tanımlama yapılıyor deyip kalıyor.

Bunu standart switch olarak nasıl kullanabilirim Junos a çok hakim değilim Cisco kullandığımdan dolayı ilk Junos um diyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize iyi geceler dilerim. 

Gönderildi : 12/07/2015 02:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

cihaza telnet veya ssh ile login oldukan sonra

cli ile menuye 

configure ile duzenleme moduna girip 

load factory-default

delete system commit factory-settings

komutlarından sonra
 set system root-authentication plain-text-password

komutu ile root sifresini yeniden verip 

commit

ile onayladıktan sonra yeniden başlatıp sıfır cihaz gibi kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 12/07/2015 02:56

(@OrhanYALDIZ)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kullanabildim. Bir iki ufak yeri atlamış ım  ☺

Gönderildi : 15/07/2015 06:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

rica ederim , işinize yaramasına sevindim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 15/07/2015 11:24

Paylaş: