Forum

JUNİPER SSG20 BAĞLA...

Bildirimler
Hepsini Temizle

JUNİPER SSG20 BAĞLANTI DEĞİŞİKLİĞİ

12 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@ramazandanis)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

MERHABALAR 

FİRMAMIZDA JUNİPER SSG20 CİHAZIMIZ VAR BU CİHAZ İLE BAŞKA BİR MERKEZ ARASINDA VPN KURMAKTAYIZ CİHAZIMIZ ÇALIŞIYOR VE HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK YAKLAŞIK 2 HAFTA ÖNCE FİBER BAĞLANTIYA GECTİK VE BİZE STATİK IP VERDİLER

SSG20 ADSL/2 ÜZERİNDEN ÇALIŞMAKTA VE BEN WAN 0/0 PORTUNDAN STATİK IP ADRESİ VEREREK ADSL Yİ DEVRE DIŞI BIRAKACAGIM AMA OLMADI KONU İLE İLGİLİ BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİRİM

HEPİNİZE İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM 

Gönderildi : 02/04/2015 20:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

menulerini hatırlamıyorum fakat

metro ethernet baglantısı yapıyor iseniz manuel olarak 0.0.0.0 yonune wan0/0 bacağından route yazmanız gerek 

sonrasında da kurtallarınızdaki çıkış portlarını değiştirmelisiniz.

Gönderildi : 02/04/2015 20:41

(@ramazandanis)
Active Member
Konu başlatıcı

NE YAPTIYSAM OLMUYOR BU AKŞAM DEVREYE ALMAM LAZIM YAPAMIYORUM BİR TÜRLÜ ÇOK ACİL YARDIM LAZIM ARKADAŞLAR YARDIMMMMM

Gönderildi : 02/04/2015 23:09

(@ramazandanis)
Active Member
Konu başlatıcı

NE YAPTIYSAM OLMUYOR BU AKŞAM DEVREYE ALMAM LAZIM YAPAMIYORUM BİR TÜRLÜ ÇOK ACİL YARDIM LAZIM ARKADAŞLAR YARDIMMMMM

Gönderildi : 02/04/2015 23:10

(@vasviuysal)
Üye

hocam teknik olarak sunu yaptım bu oldu seklinde yaklaşmadıkca buradan yardımcı olma şansımız yok 

sizin ne yaptı isem olmadı cumlenizden ne yaptıgınız ne hata aldıgınızı bilmemiz mumkun degil 

http://www.cozumpark.com/forums/thread/400920.aspx

Gönderildi : 03/04/2015 12:17

(@ramazandanis)
Active Member
Konu başlatıcı

peki şöylle anlatayım o zaman 

cihaza 0/0 ethernet girişine  statik ıp bilgilerimi girdim sonrada router den gateway rol oluşturdum policies'dende trust and untrast rolünü girdim ki lokal hiç bir yere uğramadan dış bacağı bulsunda dışarı cıksın diye ama nerde yanlış yapıyorum anlamadım konfigürasyon resimleri var isterseniz paylaşabilirim

Gönderildi : 03/04/2015 14:01

(@vasviuysal)
Üye

peki şöylle anlatayım o zaman 

cihaza 0/0 ethernet girişine  statik ıp bilgilerimi girdim sonrada router den gateway rol oluşturdum policies'dende trust and untrast rolünü girdim ki lokal hiç bir yere uğramadan dış bacağı bulsunda dışarı cıksın diye ama nerde yanlış yapıyorum anlamadım konfigürasyon resimleri var isterseniz paylaşabilirim

routing ekranının ve policy kısmının ekran cıktılarını paylaşabilirmisiniz 

birde metro ethernet hattı devreye alınca adsl hattını ve policyleri disable etmeyi deneyebilirmisiniz

Gönderildi : 03/04/2015 14:19

(@ramazandanis)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Hallettim sıkıntı dsl hattını kapatmadığım için kaynaklanıyormuş son olarakda sertifikayı metro ethernet üzerinden gösterince düzeldi ilginize teşekkürler 

Gönderildi : 09/05/2015 17:30

(@vasviuysal)
Üye

Geçmiş olsun , probleminizin giderilmesine sevindim.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 09/05/2015 17:34

(@ramazandanis)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

pfsense ile alakalı nat yaptığımda dışarıdan bağlanacak cihazı mac adresi ile kısıtlayabilirmiyim acaba

Gönderildi : 09/05/2015 17:39

(@vasviuysal)
Üye

Merhabalar 

pfsense ile alakalı nat yaptığımda dışarıdan bağlanacak cihazı mac adresi ile kısıtlayabilirmiyim acaba

dışarıdan bağlanacak cihazların mac adresleri size gelmez

sadece ip bilgileri gelir. mac yani fiziksel adress sadece layer2 seviyesinde işlem görür

Gönderildi : 09/05/2015 17:45

(@ramazandanis)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki nasıl engelleyebilirim

Şöyle mesela server için 3389 yönlendirdim buna dışardan kendi bilgisayarımla bağlanabileyim ama baska bilgisayardan girmeme izin vermesin mümkünmü 

Gönderildi : 09/05/2015 17:56

Paylaş: