Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

junıper vlan

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar

Junıper sw de vlanı kurup ilgili portları vlanalra atadım fakat bazı portlar ip alamıyor

yanı ex2200 marka 24 portlu sw de aktif olarka 10 port çalışıyor ve ve 10 porttan 2 tanesı ip almıyor
portların yerını degstırdım ip alan portlara taktım degısen birsey olmadı kabloları test ettım kablolar saglam hatta junıperden önce takılı olan swde çalışıyordu
junıperı kapatıp eskı sw takınca 10 portta ip alıyor

bunun nedeni ne olabılır sizce ? 

Gönderildi : 18/12/2014 00:56

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Merhaba; 

1. ip almayan portlar ip alan portlar ile aynı VLAN içerisinde mi ?

2. Switch tarafında ip almayan porta takılı olan kabloyu, ip alıyor dediğiniz porta taktınızda durum nedir ?

3. Ip alan portta çalışan istemciyi ip almıyor dediğiniz porta taşıdığınızda sonuç ne oluyor ?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 18/12/2014 11:43

(@teoman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

1.Portlar aynı vlanda

2.ip alan porta taktıgımda da degısen birsey olmadı

3. Ip alan portta çalışan istemciyi ip almıyor dediğim porta tasıdıgımda ip alıyor 
muhtmelen pcde arıza var gibi gözüküyor olabılır ama ilgili pc baska bir sw takınca ip alıyor ethernet drıverlerını kaldırıp yeıden kurdum degısen birsey olmadı.

Gönderildi : 18/12/2014 12:10

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Switch ve istemci tarafındaki firmware leriniz en güncel versiyona yükseltilmiş durumda mı ? Eğer değilse güncelleyerek tekrar deneyiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 18/12/2014 12:27

(@teoman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Muhtemelen degıl 
olmazsa dediginiz gibi yapıp tekrardan deniyeyim.
tşk yardımınız için

Gönderildi : 18/12/2014 12:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sw putty baglanıp show config komutu girerek çıkan sonucu bize yazabilir misiniz? 

Gönderildi : 27/01/2015 20:58

Paylaş: