Forum

DIP / Netscreen

Bildirimler
Hepsini Temizle

DIP / Netscreen

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , 

Untrust bacağımda kullanılabilir 8 adet ip adresi vardır. Localdeki ip grublarını yada ip bazlı kullanıcıaları  8 adet farklı real ip adresininden nasıl internete doğru natlayabalirim.

Not:Localde birden fazla network vardır.

Gönderildi : 06/04/2012 12:54

(@ilyasYILDIZ)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , Problemi giderdim.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/04/2012 14:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

çözümüde paylaşsanız , insanların aynı şeye ihtiyacı olduğunda daha kolay çözüme ulaşsalar

Gönderildi : 06/04/2012 17:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Vasvi slm, MIP bölümünde içeriden dışarıya hangi networkün yada makinenin hangi wan bacagini kullanacagini belirliyosun oluyor.

Gönderildi : 06/04/2012 23:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi slm, MIP bölümünde içeriden dışarıya hangi networkün yada makinenin hangi wan bacagini kullanacagini belirliyosun oluyor.

hocam nasil yapildigini teorik olarak ben biliyorum ,  yardım ortamı olan bu yeri amacına uygun kullanma adına yazdığım bir nottu ustteki 

tesekkurler yinede cevap icin 

Gönderildi : 09/04/2012 19:37

(@ilyasYILDIZ)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , 

Wan ıntercafe (unturst ) bacağınızda kullanılabilir 6 adet ip adresniz oldun bu da /29 bir ip bloğuna tekabul eder. Wan Interface > DIP > new deyip , açılan menu de ( IP ADRESS RANGE ) bu bölüme 212.212.212.212- 212.212.212.212 ( şeklinde range belirliyoruz , netice de ben sadece tek bir adresini spesifik bir özellik olarak kullanmak istiyorum )

Daha sonra , policy kısmında  trust - unturst 'dan yeni kural yazıyoruz. NAT kuralı yazarken Policy - Nat seçeneğinde belirlediğimiz statik ip adresini seçerkesek , bu ip adersi üzerinden local ip adresini natlamış oluruz.

NOT: interface mode olrak route mode olması gerekmektedir. Bir de yazdığınız policy nat policyler üzerinde olmasına dikkat edersiniz.

Gönderildi : 10/04/2012 12:11

Paylaş: