Forum

Juniper Firewall N...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper Firewall NS-5GT-105

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Arkadaş elimde juniper firewall ns-5gt-105 modeli var bunun nasıl yapılandırabilirim. veya konuyu şöyle özetleyem. Bugüne kadar çalışan firewall adesl modem bozuldu yeni modem takınca firewall devreden çıktı. Modemi Bridge moda alınca çalışır diyorlar. Bridge moda alıncada internet kesiliyor. modem veya firewall ne ayar yapmam gerek ki firewall etkinleşsin ve internete erişim olsun. 

Konuya cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 28/02/2012 14:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba ;

Arkadaş elimde juniper firewall ns-5gt-105 modeli var bunun nasıl yapılandırabilirim. veya konuyu şöyle özetleyem. Bugüne kadar çalışan firewall adesl modem bozuldu yeni modem takınca firewall devreden çıktı. Modemi Bridge moda alınca çalışır diyorlar. Bridge moda alıncada internet kesiliyor. modem veya firewall ne ayar yapmam gerek ki firewall etkinleşsin ve internete erişim olsun. 

Konuya cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

modemi bridge moda alıp modemden çıkan kabloyu firewalldaki wan bacagina takmani istediklerini tahmin ediyorum 

bu işlem sonrasında modem açıkken firewali kapatip açarsan ip adresini direk olarak juniper cihaz alacaktır muhtemelen 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 28/02/2012 16:10

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vasvi Bey ;

dediğiniz modemden çıkan kabloyu  firewall da untrusted  portuna taktım. Araştırmalarımda ttnet kullanıcı adı ve şifresini firewalla belirtmek gerek diye bir sonuca ulaştım bunu nasıl yapabilirim. firewallda rs232 dişi console girişi var. standar rj45-db9 konsol kablosu ile olur mu yoksa iki ucuda rs232 olan mı almam gerek.

Teşekkürler şimdiden...

Gönderildi : 01/03/2012 12:08

Paylaş: