Forum

L2TP Vpn Bağlantı S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

L2TP Vpn Bağlantı Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@erolcelikkol)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkeze Merhabalar

Kurmuş olduğum l2tp vpn çalışıyor ve rdp çalıştırabiliyorum.Vpn bağlanırken iç network ümün vermiş olduğu ip 192.168.1.* de bulunuyor. mesela evdeki modemim 192.168.1.* li ip üzerinden internete bağlanıyor ise VPN yapan bilgisayar bağlandığında rdp çalışmıyor. bunu nasıl düzeltebilirim. bir fikri olan var mıdır? paylaşırsanız sevinirim.

ssg 140 kullanıyorum.

Gönderildi : 13/09/2011 17:23

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Evdeki modemin IP katmanını değiştirin. Sorun düzelecektir.

Gönderildi : 13/09/2011 17:44

(@erolcelikkol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evdeki modemin IP katmanını değiştirin. Sorun düzelecektir.

Fikir için teşekkür ederim. ama bir otele laptop ım ile gittiğimde ya da bir misafirliğe yada x bir yere her yerde modemin dhcp ile oynamak pek kolay olmaz. ondan dolayı firewall da yapılabilecek bir şey var mıdır?

Gönderildi : 13/09/2011 18:07

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Bu belirttiğiniz örnekler genelde Special IP dağıtırlar. Böylelikle standart IP katmanları ile çakışma olanakları çok düşüktür.

Gönderildi : 13/09/2011 18:10

(@erolcelikkol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu belirttiğiniz örnekler genelde Special IP dağıtırlar. Böylelikle standart IP katmanları ile çakışma olanakları çok düşüktür.

O zaman şöyle açıklıyım. Satış temsilcim fabrikadan ayrıldı doğunun bir köşesinde mal satmak istediği dükkanda internet buldu ve kablo ya da kablosuz olarak internete bağlandı. Ortamda bulunan 2 kişi yada daha fazlası modemin dhcp sini değiştiremiyeceklerini varsayarak bir çözüm arıyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 13/09/2011 18:19

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Ssl vpn işinizi görür. Firewall'ınızda supportu varmı kontrol edin.

Gönderildi : 14/09/2011 14:14

Paylaş: