Forum

ssg-140 site to sit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ssg-140 site to site vpn kurulumu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
628 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

elimde farklı şubelerde kullanmak üzere 2 adet juniper ssg-140 var. bunlar arasında vpn yapmam gerekiyor. bunun için

nasıl bir yol izleyip vpn yaptırabiilirim.

Gönderildi : 16/05/2011 11:47

(@YakupCELEN)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Merhaba;

Anlatmaya calisayim fakat takildiginiz yer olursa detaya gireriz. Site To Site VPN yapmanın en kolay yolu Wizard kullanmak olacaktır.

1. Oncelikle cihazin menusunde Wizards kısmından Route-Based VPN i tiklayin.
2. Daha sonra gelen pencerede local ve remote site larin rolunu secin ki bu genellikle başka bir senaryo yoksa standard olarak local de trust remote da  untrust olur.
3. Tunnel secin ya da cihaz uzerinde daha once yapilandirdiginiz bir tunel yoksa (tahminim yok) "Make New Tunnel Interface" i secin. Boylece yeni bir tunnel otomatik olarak olusturulacak. Burada dikkat edilmesi gereken konu tuneli FW nin untrust bacagina Bind edeceksiniz.
4.  LAN to LAN ile devam edin.
5. Bu adimda kuvvetle muhtemel iki tarafta statik ip kullanıldigini varsayiyorum. Local ve Remote da statik IP ile devam edin.
6. Remote GW IP yi girin. (Bu FW nin dis bacagindaki ISP nin verdigi statik ip olmali)
7. Bu adimda security Level i secin ve bir preshared key belirleyin. Security Level da sifreleme metodunu ne kadar dusuk tutarsaniz VPN o kadar hizli olur. 😉
8. Local deki ve Remote daki Network adreslerinizi girin. Ornek 192.168.1.0/24 ve remota da 192.168.2.0/24
Daha sonraki adimlari ileri diyerek gecebilirsiniz. Son olarak ayni konfigurasyonu tersten karsi tarafa girin.

Syg.

Gönderildi : 19/05/2011 04:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kurulum wizardla kolay evet. Yine de phase'ların aynı olduğuna dikkat et. Cihazlardaki configler birebir olmalı.

Gönderildi : 19/05/2011 13:51

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba;

aşağıdaki linkte istemiş olduğunuz bağlantı anlatılmakta ko

http://www.juniper.net/us/en/search/search.do?searchSubgroup=&qt=VPN

kolay gelsin

Gönderildi : 19/05/2011 14:19

(@YakupCELEN)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Alper Bey haklısınız fakat Iki tarafta da SSG140 oldugu icin zaten phase ler default olarak ayni gelir 😉

Gönderildi : 19/05/2011 20:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Biliyorum, seçerken atladığım bir noktayı arkadaş atlamasın diye söyledim o kadar.

Gönderildi : 20/05/2011 13:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

selamlar, bmerkez ssg550 sube ssg 20 olursa sbir değişiklik olurmu,

olursa ne gibi deişiklikler olur, bir değişiklik olmaz die düşünüyordum. sonucda ikiside ayn OS kullandıktan sonra.

Tşkler,

Gönderildi : 27/07/2011 12:47

Paylaş: