Forum

Juniper ile bridge ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper ile bridge modda adsl baglantısında sorun yaşıyorumm

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
347 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar

Juniper da 2 tane internet hattımız var biri shdsl biri adsl adsl i bridge modda tanımladım fakat adsl aktif olduktan sonra butun maillerim adsl ip si uzerınden gıtmeye basladı ve sorun yasadım ben birincil olarak shdsl hattından cıksın sadece belirli ip leri ise normal adsl uzerınden cıkarmak ıstıyorum bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım valla onerılerınızı beklıyorum tesekkurler...

Gönderildi : 28/01/2011 13:58

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

bu hatlar üzerindeki route durumunuz nedir. istediğiniz şekilde route yazarsanız sorununuz düzelir. model nedir?

Gönderildi : 28/01/2011 16:15

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

sanırım bu makale işini tam anlamıyla görücektir.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/02/21/juniper-policy-base-routing.aspx

Yada source route kullanabilirsin.

Gönderildi : 28/01/2011 16:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ssg20 modeli kullanıyoruz.esas istedigim adsl in bütün portlarını kendi local bilgisayaıma acarak juniper uzerınden adsl i kullanarak internete cıkmak.adsl modemi bridge yapmadan kullanabılıyordum ama juniper policylerine takılıyor alet her portu acmıyordu sorun yaşadım .

bu hatlar üzerindeki route durumunuz nedir. istediğiniz şekilde route yazarsanız sorununuz düzelir. model nedir?

Gönderildi : 28/01/2011 17:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

esasında adsl modemi bridge mode calıstırmadan source route yapıyordum ama istedigim portları acamadım bu yuxzden bridge modda calıstıryım dedim.Yine modemi default haline alıp juniper uzerınde ip mi tanımlayıp adsl modem uzerınden nete cıkabılırım ama bazı portlar guvenlıge takılıyor juniper uzerınde polıcy m any any olmasına ve adsl firewall u kapalı olmasına ragmen ??

sanırım bu makale işini tam anlamıyla görücektir.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/02/21/juniper-policy-base-routing.aspx

Yada source route kullanabilirsin.

Gönderildi : 28/01/2011 17:18

(@seyitozgur)
Estimable Member

Juniper'da PPPoE çevirip yükü üzerine alıp arada NAT yaptırmaman en mantıklısı zaten.

Gönderildi : 28/01/2011 17:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet mantıklı ama şimdi 2 internet hattı oldugu ıcın junıper uzerınde adsl aktif olunca butun maıl trafıgı ona yonlendı onu nasıl ayarlıcam bu aksam bakıcam artık.bırde modem ı brıdge mode a alıp junıper uzerınde pppeo yaptıgım zaman adsl uzerınde firewall acık olsa bıle pasif mi olur? bir port sorunu yaşarsam bu durumda ıken junıper uzerınde polıcy tanımlamam yeterli olur mu yanı . 

Juniper'da PPPoE çevirip yükü üzerine alıp arada NAT yaptırmaman en mantıklısı zaten.

Gönderildi : 28/01/2011 17:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam gönderdigin linke baktım da şimdi bizim ic network 192.168.1.0 a route yazıcam mesela kendı ip mede route yazıcam ama iki ip aynı aralıkta hangısını algılayacak ki cihaz onu pek anlamadım ben 🙁

Gönderildi : 28/01/2011 18:24

(@seyitozgur)
Estimable Member

Source route yazıcaksın..

mesela 192.168.1.100/32 (Mail server tek IP) eth0/1'den çıksın diceksin.. Sadece o makine diğer hattından çıkıcak.

Gönderildi : 28/01/2011 18:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

peki bütün iç network u 0 1 bacagındakı shdsl den cıkartmak ıstıyorum onun ıcınde illa Extended ACL List e mi yazmam gerekiyor.adsl i aktif ettigimde sabah butun ic network adsl hattı uzerıne yonlendı ben bısı yapmadan.

Source route yazıcaksın..

mesela 192.168.1.100/32 (Mail server tek IP) eth0/1'den çıksın diceksin.. Sadece o makine diğer hattından çıkıcak.

Gönderildi : 28/01/2011 18:30

Paylaş: