Forum

Orta-Büyü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Orta-Büyük ölçekli kuruma, Juniper Firewall tavsiyesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Daha önce SSG5-SH ürününü orta ölçekli bir firmaya kullanmıştım. Yaptığım ayarlamaları ben bile unuttum sorunsuz çalışıyor cihaz. Şimdi farklı bir kuruma SSG-140 Sh cihaz alma niyetindeyim. Aşağıda kullanılacak sistem ve ileride olabilecek sistemi yazıyorum.Tavsiyenizi bekliyorum.

10 mbps metro ethernet, 50 kullanıcı ile internete çıkar. Ayrıca 55 magaza adsl kullanır ,(şimdilik ilerleyene zamanda 100 ü aşabilir) merkeze ipsec ile router- modem ile bağlanır. Merkezden veri alır veri gönderir. (SQL Aktif olarak. Yakında mağazalar SAP kullancak web serverda sürekli bağlı kalacaklar.) Merkezden ayrıca, 4 internet sitesi, 3 ü  yoğun (reklamlar çıkınca router kilitleniyor çünkü) çalışır.Name server hizmeti de ayrıca çalışır. Ayrıca 20 plasiyer (notebook larından, yada palm larından) şirkete veri gönderir (SQL) veri alır.Mail sunucu hizmeti verilir ki, ortalama 300-400 kullanıcı, mailing listler ile sürekli birbirlerine mail gönderir.Depo da 20 pc, merkeze veri alır - gönderir. 50 ye yakın Shop lardan da, yine veri transferi mevcut.

Şimdi arkadaşlar bu sistemi siteler işin içine girene kadar, Zywall 70 kaldırıyordu. Zywall 70 10000 session desteği ,64 memory olan bir cihaz. Ama özellikle reklamlardan sonra, bakıyorum da cihaza ulaşılamıyor web ve telnetten. CPU çıldırıyor. Memory de kesin çuvallıyordur. Almayı düşündüğüm cihazın ise,  http://www.juniper.net/us/en/products-services/security/ssg-series/ssg140/#specifications  gayet hoş özellikleri mevcut . Memory de 512 Mb. Tecrübe eden arkadaşlardan, cihaz ile ilgili referans istiyorum. Ayrıca 10 mbps lik metro sizce bu iş için yeterli mi? Ayrıca şunuda belirtiyim, TürkTelekom tarafından, IPS hizmeti de satın alıcaz saldırılar için. Teşekürler.

Gönderildi : 26/12/2010 17:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

SSG140 yeterli olacaktır. ayrıca loglama için de (5651 gereği) Jmon kullanabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 26/12/2010 21:49

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam. 

merhabalar

SSG140 yeterli olacaktır. ayrıca loglama için de (5651 gereği) Jmon kullanabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 27/12/2010 02:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

merhabalar

kolay gelsin

ssg serisi devam etmeyecek diye biliyorum juniper SRX lere devam edecek bundan sonrasında 

cihazı alıp bir sure sonra destek alamayabilir hale gelmemeniz icin kontrol edin bence 

Gönderildi : 27/12/2010 20:11

(@YasinEvrenkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uyarı için teşekkürler Vasvi Bey.

ssg serisi devam etmeyecek diye biliyorum juniper SRX lere devam edecek bundan sonrasında 

cihazı alıp bir sure sonra destek alamayabilir hale gelmemeniz icin kontrol edin bence 

Gönderildi : 30/12/2010 20:34

Paylaş: