Forum

ssg20-policy lerde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ssg20-policy lerde schedule uygulaması

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba,

dhcp pooldan ip alan makinaları schedule1 de, reserved ip leride herhangi bir schedule a tabi olmaksızın yönlendirmek istiyorum. bunun bir kısa yolu vs varmıdır acaba? adres tanımlayayım diye düşündüm, orada da aralık belirterek adres tanımlaması yapılamıyor maalesef.

192.168.X.2 ile 192.168.X.10 arası reserved ip lerim var. 10-255 arasıda pool.

nasıl bir yol izleyebilirim?

Gönderildi : 22/11/2010 09:37

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

network objesi tanımlarken.. 192.168.x.0/24 gibi bütün networku birden tanımlayabilirsin. Böyle 1 policy ile istediğin kadar IP'ye izin vermiş olursun

Gönderildi : 22/11/2010 22:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

merhaba,

dhcp pooldan ip alan makinaları schedule1 de, reserved ip leride herhangi bir schedule a tabi olmaksızın yönlendirmek istiyorum. bunun bir kısa yolu vs varmıdır acaba? adres tanımlayayım diye düşündüm, orada da aralık belirterek adres tanımlaması yapılamıyor maalesef.

reserved olan ip adreslerini teker teker girip bir grupta toplayıp onları ilk  kurala 

sonraki kuralada tum network icin diye tanım yapabilirsin 

Gönderildi : 23/11/2010 15:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

seyit bey teşekkürler ilginiz için. ancak soruyu tam tarif edememiş gibi görünüyorum. Vasfi beyin cevabı biraz daha çözüme yakın benim için.

her ikinizede teşekkürler. başkaca bir sorun ile karşılaşırsam tekrar burada sizlere danışacağım.

Gönderildi : 24/11/2010 12:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba,

reserved olan ip adreslerini teker teker girip bir grupta toplayıp onları ilk  kurala 

sonraki kuralada tum network icin diye tanım yapabilirsin 

vasfi bey, priority tercihi yapınca bir kuralın öbürünün üstüne binmesi ile ilgili bir ince ayarmı vardır acaba? şöyleki, bir reserved ip yi high priority yapıp, genel kuralı lowest yaparsam ne olur??? superseed etme durumu nedir yani?

Gönderildi : 24/11/2010 12:20

Paylaş: