Forum

SSG-20 Bandwith Man...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSG-20 Bandwith Management

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba, Juniper SSG-20 cihazımız var. 3 trust bacağımız (3ü de farklı subnet) ve 1 untrust bacağımız aktif durumda. dokümantasyondan alıntı yapmak gerekirse;

"Traffic Management Quality of Service (QoS)

Guaranteed bandwidth Yes - per policy

Maximum bandwidth Yes - per policy

Ingress traffic policing Yes

Priority-bandwidth utilization Yes

Differentiated Services stamping Yes - per policy"

benim asıl amacım MAC Address bazlı ve/veya IP bloğu bazlı olarak client ların hızlarını limitlemek. yazmam gereken policy ler hakkında bilgilendirebilirmisiniz?

Teşekkürler...

M.Emrah OZMEN

Gönderildi : 25/10/2010 11:07

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

Portala hoş geldin. Yapman gereken;

Guaranteed bandwidth Yes - per policy

Maximum bandwidth Yes - per policy

Guaranteed bandwidth ile client ın verildiği değerlerde bant genişliği atar. Eğer hattı bölmek istiyorsanız Maximum bandwidth kullanacaksın.
PC leri grupları ayır ve daha sonra policy üzerinden Maximum bandwidth değerlerini gir. Dikkat etmen gereken,  Guaranteed bandwidth değerlerini hattın değerlerinde fazla girmemen gerekir.

Priority ile de server lara öncelik verebilirsin.

Gönderildi : 25/10/2010 11:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hoşbulduk. değerli bilgileriniz için çok teşekkürler. derhal uygulamaya geçiyorum.

Gönderildi : 25/10/2010 11:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Genel policy ler ile igili bir sorun yaşamıyorum ama mevcut bilgim münferit makinalar için policy atamaya yetmiyor sanırım. herhangi bir örnek screenshot paylaşmanız mümkünmüdür?

örneğin server a limitsiz erişim, 192.168.xxx.xxx için 40kbps lik bir erişim gibi policy leri nasıl ayarlayabilirim??

Gönderildi : 26/10/2010 09:59

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Server için policy yaz ve en üste konumlandır. Yazdığın policy de Traffic Priority yi High olarak değiştir. O kadar.
192.168.xxx.xxx  için bir policy oluşur ve Policing Bandwidth e 400 yaz ve test et. Server policy yukarda kalacak.

Gönderildi : 26/10/2010 11:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

üstadım teşekkür etmeyi unutmuşum. çok özürler... feci şekilde işime yaradı.

Server için policy yaz ve en üste konumlandır. Yazdığın policy de Traffic Priority yi High olarak değiştir. O kadar.
192.168.xxx.xxx  için bir policy oluşur ve Policing Bandwidth e 400 yaz ve test et. Server policy yukarda kalacak.

Gönderildi : 07/12/2010 16:53

Paylaş: