Forum

JUNIPER SRX210 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

JUNIPER SRX210 üzerinde Hp ProCurve 530 AP ayarları nasıl yapılır

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

firewall olarak juniper srx210 kullanıyoruz ve elimizde çift yayın yapan bir hp wireless access point var.

şirket ve misafir diye iki yayın yapmak istiyorum şirket yayınına kablosuz bağlanan cihazlar networke erişebilsin misafir olanlar ise sadece nete çıkabilsin networkten herhangi bir yere erişemesin istiyorum. bunu içinde vlan tanımları yapmak gerekiyor sanırım

web arayüzünü kullanarak nasıl yapabilirim bu işlemleri?

yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler.

Gönderildi : 25/08/2010 14:00

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

SW ve AP yi konfig yaptıktan sonra oluşturduğun vlan ı srx te sonlandır. Yani vlan 20 guest olsun. Sw üzerinde o portu vlan 20 ye üye yap. Daha sonra SRX üzerinde bir zone oluştur. Bu zone için de internete çıkması için policy yaz.

Gönderildi : 25/08/2010 17:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler Murat Bey

ama bunları nasıl yapıcam 🙂 tarif edebilirmisiniz.

bu arada çift vlan oluşturacağız sanırım misafir ler için bizim networke giremeyecekler ve merkez diyeceğimiz bizim networke dahil olacaklar şeklinde

Gönderildi : 25/08/2010 20:11

(@muratguclu)
Noble Member

Security zones sekmesine gel,

oradan trust zone u editleyip, atayacağın "interface out of the zone" a at.

Sonra add de, zone a "misafir" diye isim ver. System services all olsun, interface i "interfaces in the zone" a at.

Daha sonra misafir to untrust bir policy yaz. DHCP için, Services, DHCP Service e gel. Oradan DHCP pool da bir scope yarat ve "Propagate Interface" de, misafir için ayırdığın interface i yaz.

Gönderildi : 25/08/2010 20:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yaptım Murat Bey çok teşekkürler yardımlarınız için

Gönderildi : 26/08/2010 12:04

(@muratguclu)
Noble Member

Rica ederim 🙂

Gönderildi : 26/08/2010 13:06

Paylaş: