Forum

juniperda web adres...

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniperda web adresi yönlendirme

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Benim sorunum şu. iki şubeli bir yapımız var bu şubelerden birinde sg 520 diğerindede sg 140 cihazlarım bulunmaktadır aramızda metro bağlantı vardır. iki şubede internetine kendi üzerindeki adsl üzerinden çıkmaktadır. benim istediğim örneğin sg 520 üzerinden internete çıkmaya devam edelim ama sadece bir web sitesi adresinin sg 140 üzerindeki adsl üzerinden çıkmasını istiyorum. daha açmak gerekirse sg 520 nin bulunduğu şubemizdeki bilgisayarlar 90.90.80.200 lü web adresine bağlanmak istediğinde bu istemler 140 üzerine yönlendirilsin ve 140 üzerindeki adsl den site görüntülensin

umarım anlata bilmişimdir.

bu olayı routing ile denedim ama başaramadım

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2010 12:17

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

routingle'le denedin derken ? destination route ile mi ? policy base route ile mi ?

Destination route yazdın isen üzerindeki farklı route'lar bu kuralı ezmiş olabilir. Policy base routing yaparsan üzerindeki destination route'ların bir anlamı kalmayıp ilk önce policy base route'a bakarak çıkacaktır.

Gönderildi : 02/08/2010 12:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Yaptığım deneme destination routing di. policy base route dan kastınızı tam olarak anlayamadım bunun nasıl olduğu hakkında açıklama yaparsan sevinirim teşekkürler. 

Gönderildi : 02/08/2010 13:31

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

destination route tablonuzu görmek gerekebilir arada bir route yaptığınız işi belkide kesiyordur. Fakat Policy base routing yaparsanız hem servis bazındada route etmiş oluruz hemde destination route kurallarını ezip istediğinide yapmış olabilir.

Bununla ilgili daha önceden makalemiz var.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/02/21/juniper-policy-base-routing.aspx

yardımcı olucaktır.

Gönderildi : 02/08/2010 14:28

(@Anonim)

teşekkürler ben makaleyi inceleyim sorunum çözülmezse tekrar yazrım

Gönderildi : 02/08/2010 14:34

(@Anonim)

teşekkürler bizim istediğim bu değil. bu şekilde belli portlar yönlendiriliyor. ama bizim istediğimiz sadece 1 ip numarasını point to point bağlantı ile di diğer juniper üzerinde bulunan adsl modemden çıkartmaktı.

bunu yapmamızın amacı dışarıda bulunan bir web sunucusuna tekbir statik ip tanımlana biliyor. ama bizim lokasyonlarımızda 2 farklı statik ip bulunmakta ama iki lokasyonda bu web sunucusuna erişmesi gerekmektedir. dolayısı ile bu web sunucusuna gelecek istemlerin aynı adsl modemden çıkması gerekmektedir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/08/2010 12:52

(@Anonim)

Problemimi halen çözemedim yardımlarınızı bekliyorum lütfnnn

Gönderildi : 13/08/2010 14:24

(@Anonim)

iki şube adsl kullanıyor demişsin arasında metro var .

tam anlıyamadım?

Gönderildi : 13/08/2010 14:43

(@Anonim)

iki şube bir birine metro ile bağlı şubenin bir tanesi diğeri üzerinden metro hattını kullanarak bir uygulama çalıştırıyor ama lokasyonlar internete çıkarken her iki taraftaki juniper üzerinde bulunan adsl modemlerden internet çıkışını sağlıyuor.

Gönderildi : 25/08/2010 21:13

Paylaş: