Forum

NetScreen Remote ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NetScreen Remote ve Kaspersky uyuşmazlığı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@EmreCan)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Daha önceki bir postumda Netscreen Remote ile VPN bağlantısı yapmakta yaşadığım problemi dile getirmiştim ve çözüme ulaşmıştık. Bu sefer de şöyle bir problemim ortaya çıktı; önceden Kaspersky 6.0.3.837 versiyonu yüklü olan bir bilgisayarda NSR client kurulumu yaptığımda kurulum hata veriyor, Failed to install IPSecMon veya bazen DNE yüklemesinde hata veriyor, ama kurulumu tamamlıyor. Sanırım interface yüklemekte sorun yaşanıyor zira sorunsuz yükleme yaptığım (Kaspersky olmayan) bir bilgisayarda SafeNet Virtual Adapter'in kurulduğunu görüyorum. Sorun yaşadığım bilgisayarda NSR programının yüklendiği klasördeki tüm dosyaları Kaspersky'de trusted zone'a ekledim, yine de bir değişiklik olmadı.

Bunun ötesinde, NSR kurulu olan ve sorunsuz bağlantı yapabildiğim bir bilgisayara Kaspersky yükledim, ve artık NSR ile bağlanamaz oldum. Peki dedim sorun Kaspersky'de, o zaman uninstall edeyim diyerek Kaspersky'yi bilgisayardan kaldırdım; fakat Kaspersky yüklü olmamasına rağmen NSR ile bağlantı kuramıyorum. Muhtemelen registry'ye bişeyler yazdı bu Kaspersky ama nereye ne yazdı bilemiyorum, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar.

Gönderildi : 16/09/2009 19:30

(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member

kurulum yapmaya çalıştığınız os x64 tabanlımıdır ?

Gönderildi : 19/09/2009 02:49

Paylaş: