Forum

Jüniper ssg 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Jüniper ssg 20 bütün download ve windows updateleri kesmek hakkında sorum var

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli hocalarım.

Her zaman söylüyorum sayenizde çok şey öğrendim. Teşekkür ederim. 

Ben bütün download yapmayı engellemek istiyorum. Windowsun otomatik update yapmasını istemiyorum. Windowslar güncel ama hale loglarda update.microsoft.com sitesine bağlı görünüyor. Ben blok liste ekledim. Ama yine  update özelliği kapanmıyor. Loglarda bağlı görünüyor.

Bir diğer konu da  screening bölümünden java ve exeleri engellediğim halde mesela akbank borsa ekranını açmakta. Yapmak istediğim şu; Bant genişliğinden istifade edebilmek için downloadı yasaklamak streamingi yasaklamak ve de bu borsa ekranını yasaklamak. Çünkü bizim burda bağlantı iyi değil.

Tam anlamı ile gerçekleştiremedim. 

Değerli bilgilerinizi bekliyorum

Saygılarımla

Gönderildi : 07/09/2009 19:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/16034.aspx  incelemişmiydiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/09/2009 00:39

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba 

teşekkür ederim yazıyı okudum. Onları yaptım. Ama download yine oluyor.

amaç hem güvenlik hem de bant genişliği. Ortalık virüs kaynıyor. Bunun için jünipere para ödüyorum. Eset antivirüsüm de var. Ama yine de yetmiyor. Sistemimde trojanlar cirit atıo. Eset silio ama gelmese daha iyi olurdu. İnternet hızım da iii değil. 4 km internet almaktayım. İnternet zayıf. Jüniper ile load balancing yapıyorum. 

Teşekkür ederim tekrar

Gönderildi : 13/09/2009 00:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, girilmesini istemediğiniz siteler böyle spesifik adreslerse yani çok fazla yok ise custom list yaparak url filter kullanabilirsiniz

Gönderildi : 15/09/2009 00:53

Paylaş: