Forum

Uzaktan bağlantı?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktan bağlantı?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
428 Görüntüleme
(@AbdullahAnbar)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, bir firmada yeni işe girdim. Buradaki bilgisayarlara benden önce yapılan bir ayarla şu an ip lerini dhcp den almıyor agentlar. local olarak diğer bilgisayarlara uzaktan bağlantı yapabiliyorum, evden ise ancak teamviewer ile bağlantı yapabiliyorum. Ancak bana gereken Juniper'dan ayarlayarak evden (sabit ip yok) ben veya patronum iş yerindeki bilgisayarlarına bağlanabilsin. Şimdi, değişik bir dns gerektiği için sanırım arkadaş benden önce bilgisayarların iplerini ve dns lerini elle değiştirimiş, ben acaba bunu dhcp den gerekli olan yeni dns i ayarlasam (router) o bilgisayarlar benden mi ip almaya başlar bu bir ve ayrıca juniperi remote için ayarlamak istiyorsam bunu yapmak zorunda mıyım?

ssg 140 kullanıyoruz.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 02/09/2009 15:36

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

yazdıklarını çok net anlamadım ama uzaktan şirkete bağlanmak istiyorsan en güvenli ve rahat olanı Client to Site VPN tanımlaman ve bağlantını bu şekilde yapman. teamviewer lede devam edebilirsin 🙂

Gönderildi : 02/09/2009 16:58

(@AbdullahAnbar)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

🙂 Teamviewer kolaycılığa kçtığından karizmayı sarsıyor hocam ya. 🙂

Yani client to site VPN yapabilmem için benim Juniperden ne gibi değişiklikler yapmam gerekecek acaba bunu soruyorum aslında basitçe.

Gönderildi : 02/09/2009 17:29

(@alikorkmaz)
Gönderiler: 34
Eminent Member

http://kb.juniper.net/KB14878

Gönderildi : 04/09/2009 01:47

Paylaş: