Forum

3com baseline swic ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3com baseline swic ve jüniper cihazım arasında port mirroring yapamıyorum yok mu yardım eden!!!

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
477 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba üstadlar

Murat Hocamın makalesini okudum. Ona göre yaptım. Ama çalışmadı. Ya kafayı yiycem bir yardım edin.

Ya yok mu anlayan 3com baseline yönetilebilir swich aldım ama port mirroring özelliğini aktif ettiğimde trfik kesiliyor. Jünipere diyorum ki sen monitör ol kendi bilgisayarıma diyorum ki sen de mirror ol ama network trfiğim kesildi yok mu anlayan bu işten. Kesmemesi lazım ama neden kesiyor bilemedim. 

Bir yardımcı olun aldığım cihaz mı arızalı bilemiyorum. 

Şimdiden teşekkür ederim. bu ikinci konu bsşlığım umarım forum kurallarına aykırı değildir.

Port mirroring yapmadan gelen giden paketleri çözemezmiyiz. 

Gönderildi : 20/08/2009 16:39

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

3com un firmware ini güncellermisin? Bug olabilir. 

Juniper tarafında loglama daha önce konuşulmuştu eski mesajlara bakarsan bilgi edinebilirsin.

Gönderildi : 21/08/2009 14:29

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

saolun hocam. teşekkür ederim. Jüniperi kivi sys log ile log tutuyor ama gün gün saat saat loglamıyor policiy loglarıyla birlikte karışık tutuyor. Gelirler benden log isterlerse vericem ama karman çurman bir log tutuyor.

Her neyse hocam colasoft die bir yazılım buldum. Güzel bişey çok detaylı networkte ne varsa hepsini tutuyor ama bunu çalıştırmak için port mirroring özelliğini kullanabilmem lazım.  Makaleniz güzel olmuş dediğiniz gibi yapıyorum ama trafiği kesiyor. Cihaz bozuksa hemen iade etmem gerekiyor. o yüzden siz üstadlarıma bir danışmak istedim.

Saygılarımla 

teşekkürlerimi sunarım

Gönderildi : 21/08/2009 18:25

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Murat hocam 3Com Baseline Switch 2226-SFP Plusmodelini kullanıyorum hangisini yükleyim. Bozulmaz demi yükleyince.Korkuyorum ya network gene komple kitlenirse die.

Gönderildi : 21/08/2009 18:30

Paylaş: