Forum

Jüniper cihazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Jüniper cihazım ve 3com baseline swich network analiz etmek

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar üstadlar

Ben 3com baseline yönetilebilir swic aldım. Port mirorring özelliğini kullanarak networkten geçen paketleri network trafiğini takip etmek istiyorum. 3comswicin jüniper portunu monitör yapıyorum benim bilgisayara gelen portu da mirror yapıyorum. Network kitleniyor.Bilgisayarların ağ trafiği kesiliyor 

Burda ben nerde hata yapıyorum. Bilgisi olan varsa bir yardım edebiir mi? Ya da bu swici kullanmadan jüniper ssg20 aracılığı ile yapabilirmiyim?

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 18/08/2009 00:36

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Juniper'ın portunu bilgisayarın portuna aynalıyorsunuz değil mi? Aynı yapıyı kullanıyoruz cisco switch üzerinde herhangi bir sorun yok. Yapınız vlanlara mı bölünmüş durumda?

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/08/2009 11:33

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam cevabınız için teşekkürler

vlan active directory falan yok. Dediğiniz gibi yaptım hocam. jüniğerin portuna monitör dedim. kendi bilgisayarımın portuna da mirror dedim. Gelen paketleri bana  göndermesi lazım ama yapamadım. Komple network kitlendi. bir de iki tane 3 com swic var.cicco siwic yok 3 com l2 swich var yeni aldım.

Teşekkür ederim.cevabınızı bekliyorum hocam

Gönderildi : 18/08/2009 13:05

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam jüniperin içinden bir ayar mı yapmak gerekiyor. Yani frewall bir yerleri engelliyor olabilir mi? ssg20 modeli frewall kullanmaktayım. bir yardım edin hocam. Colasoft die bir yazılım buldum. Çok iyi her yeri dinliyor. Log ta tutmakta. Amacım Networkten geçen trafiği takip etmek. Kim trafik yapıyorssa onu engellemek ve log tutmak.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Gönderildi : 18/08/2009 13:08

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Switch'i değiştirip dener misiniz sorun olmaması lazım juniperda bir ayar yapmanıza gerek yok.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/08/2009 15:31

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam yeni almış olduğum swic mi arızalı

tam anlayamadım 

teşkekkürler

Gönderildi : 18/08/2009 21:21

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Murat Hocam ben cat6 kablo çektim. Kablodan yapabilir mi? Ama kablo çalışıyor. İnternete giriyor. Orjinal fabrikasyon patch kablo mu olması lazım.

Teşkkür ederim Saygılarımla.

Gönderildi : 19/08/2009 15:12

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

yönetilebilir switch'in varsa ve mirror portun varsa hiç juniperi karıştırmana gerek yok. kendi PC'ne bağlı olan portu monitor port olarak aç switch üzerinde.. sonrasında monitor edilecek portları kendi portun hariç hepsini seç.. bütün networku sniff edersin.

Gönderildi : 02/09/2009 17:04

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Seyit Bey dediğiniz gibi yaptım oldu teşekkürler saolun

Gönderildi : 23/09/2009 19:15

(@MahmutALTUNTAS)
Gönderiler: 29
Eminent Member

nasıl yaptığınızı bir örnekle anlatabilirmisiniz...

Gönderildi : 10/12/2009 17:36

Paylaş: