Forum

Jüniper ssg20 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Jüniper ssg20 sh modelinde load balancing yapılır mı? Hatları dengede tutmak yada birleştirmek mümkünmüdür?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Ben hattımı 8 mbs geçirdim diğer hattımı da 8 mbs geçireceğim. Mesafe problemim 1,5 km indi. Daha önce 5 km idi.Şimdi Ben jüniperde load balancing yapabilirmiyim ya da  bu iki hattı birleştirip 16 mbs verebilirmiyim. Nasıl yapılır. Ya da bu iş için önerdiğiniz cihaz varmıdır. Ne yapmalıyım. Önerilerinizi bekliyorum. Hattımı güçelendirmem gerekiyor yetmiyor. 

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

Forum Kurallarına uygun ise bir sorum daha olacak Bana pf sense önerdiler. Sizce nasıldır. Jüniper mi? Pf sense mi? Uzman olarak ne tavsiye edersiniz.? Eğer sorum kurallara aykırı ise silebilirsiniz. Niyetim yanlış yapmak değil. Amatörüm öğrenmek istiyorum.

Teşekkür eder saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 01/07/2009 12:10

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

Merhaba öncelikle 1,5 km mesafede 8 mb DSL hattını çalıştırmanız şebeke açısından zordur.O mesafede maksimum 4 mb DSL teknolojisini verimli kullanabilirsiniz.

İki hattı load balance olarak kullansanız bile bu sadece tek yönlü yani upload yönünde tek devre gibi çalışır ama download yönünde bunu kullandığınız ekipman ile yapmanız mümkün değildir.Servis sağlayıcılar vasıtası ile yapabilirsiniz.Ama eğer redendancy olarak kullanmak istiyorsanız belirttiğiniz ekipmanlarla bu işelemi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 01/07/2009 12:38

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim ama pek anlamadım ben biraz daha açarmısınız Telekom neden bana 8 mbs verdi o zaman. Redendancy ne demek Ben hattımı iyileştirmek istiyorum. Kısacası

Gönderildi : 01/07/2009 14:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.cozumpark.com/forums/thread/49217.aspx

burada daha once konusulmus
kolay gelsin

Gönderildi : 15/07/2009 20:50

Paylaş: