Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

web filtering

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@OzkanCaliskan)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

slm merhaba arkadaşlar elimde Juniper SSG 20 cihazım var web filtering lisansı sona erdi şirketimde şuan için lisans yenilemeye yanaşmıyor ben kendim manual olarak girilmesini istemediğim siteleri bloklayabilirmiyim bunu öğrenmek istedim cihazın versiyonlarını alt tarafa ekliyorum.

Hardware Version: 710(0)
Firmware Version: 5.4.0r1.0 (Firewall+VPN)

ayrıca hangi kullanıcı hangi web sitesine girmiş bunu rapor alabilirmiyim.

Gönderildi : 22/06/2009 17:19

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Eğer elle tektek policy yazarsanız yasaklayabilirsiniz ama bu da imkansız gibi birsey.

Raporlama içinse NSM'i kullanbilirsiniz. Juniper'in sitesinde yeteri kadar bilgi var NSM ile ilgili.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/06/2009 19:33

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Junipere bağlı olarak çalışan bir program mevcut. Screenshootlarını aşağıdaki linkten alabilirsin. Bu ürün ayrıca 5651 yasasına görede loglama yapıyor. Detaylı bilgi için benimle bağlantıya geçebilirsin.

http://www.emrex.net/jmon.zip

Gönderildi : 22/06/2009 19:44

(@OzkanCaliskan)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler öncelikle elle policy girmekten başka çare yoksa en azından adult sitelerini ve video sitelerini engellemek istiyorum. elle policy nasıl girebilirim bilgi verirseniz sevinirim. Raporlama için Juniperin sitesine girdim register id olmadığı için programı download edemedim register olmak için başvurumu yaptım bekliyorum elinde olan varsa NSM setup paylaşırsa işim hızlanmış olur.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/06/2009 13:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam kenarda kıyıda duran bir makinen var ise linux kurup ustune squid ve squidguard kurup gerekli ayarlari yaptiktan sonra

juniper uzerinde policy base routing ile istedigin makinelerin web cikislarini bu linux makineye yonlendirerek content filter uygulayabilirsin

kolay gelsin

Gönderildi : 15/07/2009 20:54

(@depeche)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

5gt Adsl modeli  ile birlikte squid nasıl kullanabilirim   diye araştırken mesajınızı gordum. Ben 5GT 'nin calıştıgı sisteme bir Ipcop yuklu pc koymak istiyorum, ipcop uzerine yuklu adv.proxy + url filtering ilede bazı web sayfalarına erişimi kısıtlmak isitiyorum.Burada izlenmesi gereken yol hakkında fikir verirseniz sevinirim.(Ipcop şart değil dediğiniz gibi squid+squidguard kurulu bir linux'ta olur)

Gönderildi : 24/06/2010 21:15

(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member

Bende de Juniper SSG-5 modeli var, web/url filtrelemenin bir makalesi varmıdır ?

Gönderildi : 13/07/2010 13:40

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Juniper'in sitesinde geniş bir doküman var konuyla ilgili olarak.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/07/2010 13:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hocam merhaba,

Benim elimde bir adet srx 240 cihaz mevcut, bununla istediğim gibi web filtreleme yapabiliyorum. Fakat bunun haricinde transparan bir squid + squidguard kurulumu yaparak user networkünü bu proxye yönlendirmek istedim. İstedim fakat başaramadım. Yaptığım adımlar şöyle;

1-) Security > Policy > Apply Policy de

2-) Userfarm to untrast kuralı oluşturdum.

3-) Source adress userfarm seçtim

4-) Destination adress proxysunucu

5-) Applications any dedim (junos-http denedim olmadı)

6-) Policy action permit dedim

olmadı.

Bunu nasıl yapabilirim? Nasıl bir yönlendirme ile userfarm içerisindeki tüm kullanıcıları transparan olarak ayarlanmış proxy üzerinden web erişimine çıkarabilirim?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

hocam kenarda kıyıda duran bir makinen var ise linux kurup ustune squid ve squidguard kurup gerekli ayarlari yaptiktan sonra

juniper uzerinde policy base routing ile istedigin makinelerin web cikislarini bu linux makineye yonlendirerek content filter uygulayabilirsin

kolay gelsin

Gönderildi : 26/11/2012 20:27

Paylaş: