Forum

Juniper ssg20 memor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper ssg20 memory problemi

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Üstadlar;

Benim cihaz kitleniodu firmware güncellemesini Murat Hocamın önerdiği sürümü yükleyerek değiştirdim. Bu sorun olur mu bilmiyorum ancak cihazın memory kullanımı çok fazla. Tahminen %80-85 gibi Login ekranındaki ekran görüntüsüne bakarak konuşuyorum. Şimdi bu sıkıntı olur mu?

Cihazda bir yavaşlama var. Bu cihaza extra memory de takamıyoruz. Ne yapmam lazım. Policy ayarları interneti bazen kilitliyor kesiyor. O sorunu da tam olarak çözebilmiş değilim. Bant genişlik ayarlarını serbest bıraktım. Bi parça rahatlama oldu ama yine de cihaz interneti kesmekte.

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

İyiki varsınız

Gönderildi : 19/06/2009 14:48

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

Bugün JTAC tan mail geldi r6 çıkmış ona upgrade et istersen.  Policy lerden Deep Inspection ları kaldırıp memory tekrar kontrol edermisin.

Deep Inspection ve Anti-Virus sistem kaynaklarını tüketiyor. 

Gönderildi : 19/06/2009 22:38

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Murat Hocam. Zaten o versiyonu kurunca şişti sanırım. Zaten yüksekti tavan yaptı. Tamam bi de onu yükleyim.

Ben size bilgi veririm Hocam Saoğalısınız

Gönderildi : 19/06/2009 23:00

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

jüniper ssg 20 benim cihaz 6,1 veya 6,2 gibi versiyonları yükleyince şişiyor ram tüketimi maksimuma çıkıyor ancak 6,0r8 versiyonunu yükledim onda cpu kullanımı biraz arttı ama ram tüketimi yüzde70 e düştü.

Anlamadım policylerdeki extra filitrelemeleri kapattım. Cs exe rar zip gibi bölümleri high güvenlikten low a çektim yine de memory fazla . Neyse şimdilik çalışıyor. 

teşekkür ederim. 

Gönderildi : 20/06/2009 19:40

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Cihazın kitlenmesinin bir çok nedeni war murat hocamın dediği gibi üzerinde çalışan kuralları kontrol et ve kaç kişi cihaz üzerinden internete çıkıyor kullanıcı sayısı önemli son olarak içerideki makinalarını virüs trojan aramasından geçir bazı pc'ler trafik yapıyor olabilir aynı sıkıntıları bende yasadım en sonunda cihazı iptal ettim huzuru PFSENSE buldum 🙂

Gönderildi : 20/06/2009 23:36

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

- Policylerini kontrol et.. örnek veriyorum

Source : Any | destination : Any | Service :Any | Web-filtering Aktiv şeklinde kural yazarsan cihaz çakılır yada belirli aralıkla kitlersin onun yerine,

Source : Any |destinatiın : Any | Service : http | Web filtering aktiv şeklinde kural yazman lazım.. aynısı anti-virus içinde gerekli kontrol ettiği protokoller üzerinde aktiv etmen gerekiyor.. Deep inspectionda Any servis olarak açma derim..

SSG-20 SH modeli değil ise.. ram upgradei yapman mümkün.. 

Gönderildi : 25/06/2009 02:57

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim Seyit Bey Sanırım ben hepsini any yapıp daha sora web filitresini yazmışım. Anladım. Dediğiniz gibi yapıcam.

Gönderildi : 02/07/2009 16:45

(@yuksel.sucu)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba Arkadaslar,

bende ssg-20  WF, DI, AV+Spam kullanıyorum memory şişme sorununu bende yaşadım. 6.0r8 de sorun yok gayet iyi 6.1 ve 6.2 lerde memory şişiyo.  bu sorunmudur değilmidir bilemiyorum. ama problemi junipere mailledim. yanıtını bekliyorum.  gelişmeyi sizlerle paylaşırım.

Gönderildi : 09/07/2009 15:53

Paylaş: