Forum

juniper ssg 140 i&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniper ssg 140 için log tutma

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ssg 140 için 5651 sayılı yasa gereği log tutmak istiyoruz. Bunun için en uygun yazılım nedir?

Yardımlarınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/05/2009 11:35

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

NSM'i kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/05/2009 12:48

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

NSM dışında bir çözüm yok mu? Benim anladığım NSM ayrı bir cihaz ve çok pahalı.

Gönderildi : 13/05/2009 12:59

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Ayrı bir cihaz değil yazılım ve juniper için en ideali o. Lisans sormuyor zaten 20 cihaza kadar [:)] Ama kurulumu biraz zordur çünkü linux üstünde çalışıyor.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/05/2009 13:07

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Juniper'in sitesinden mi downlaod ediyoruz? Kurulum için bir doküman var mı?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/05/2009 13:46

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Juniper'in sitesinde ürünü buldum. Fakat download için seri no istiyor. Seri no girmeden yazılımı download etmek mümkünmüdür?

Gönderildi : 13/05/2009 17:39

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Hayır supportunuz olmadan indiremezsiniz. İnternet üstünde bulup indirebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/05/2009 18:51

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Bununla ilgili  bir yazılım önerebilirim. Juniper ssg serisi ile entegre çalışıyor. Ürün adı JMON.  Alttaki linkten ekran görüntülerini indirebilirsin. Toyota Boshoku, Sheraton Hotel gibi bazı firmalar bu ürünü aktif olarak kullanıyor. Detaylı bilgi için benimle bağlantıya geçebilirsin.

http://www.emrex.net/jmon.zip  

Gönderildi : 03/06/2009 16:03

(@toprakefedemirci)
Gönderiler: 12
Eminent Member

arkadaşlar tam download adresi varmıdır. yani bana detaylı bir log sunabilirmi?

yani hangi ip hangi saatte hangi siteye girmiş yani filtreliye bilme ihtimalim varmıdır bu programda arama yapabilecegim bir şey olacak yani ip ye göre arama yapacam veya siteye göre arama yapacam örnegin. cozumpark.com a 29 aralıkda hangi ipler bağlanmış gibi? bu işimi görürmü?

Gönderildi : 29/12/2009 14:49

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

SSG üzerindeki internet çıkışındaki kural için "LOG" özelliğini açınız.Sonrasında syslog programı ile takip ediniz.  Program olarak  Kiwi SysLog  olabilir.

SAygılar,

Gönderildi : 29/12/2009 14:57

(@toprakefedemirci)
Gönderiler: 12
Eminent Member

bu güzel ama ücretli bu işe para ödememem  gerek..

Gönderildi : 29/12/2009 16:32

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member

merhabalar eğer yönetiebilir bir swichiniz var ise colasoft adında bir yazılım aracılığı ile swichlerin port miroring özelliğini kullanarak logları yazılım ile kendi pcniz üzerinden geçirirsiniz. Kim ne yapmış görürsünüz. Log tutma özelliği matrix yapısı paket inceleme özelliği ile gerçekten mükemmel bir yazılım. Ancak yönetilebilir bir swich şart. Ben bu şekilde sorunu çözdüm. İp log imzalayıcı programı iel de logları imzalatıyorum.

Gönderildi : 02/01/2010 22:25

(@HAKKIYILGIN)
Gönderiler: 25
Trusted Member

);border-top-width: 1px;border-top-style: solid;border-right-width: 1px;border-right-style: solid;padding-left: 10px;padding-right: 5px;background-repeat: no-repeat repeat">

Merhaba arkadaşlar konu biraz eski ama bilgi vermek dahilinde 5651 yasasının gereklerini karşılayabilen Ramlog adında log yazılımını tanıtmak istiyorum. Yazılım 2 şekilde hazırlanmış Ramlog ve Ramlog mini farkları şu biri bir kasa içerisinde logları bulunduğu lokasyonda tutuyor diğeri minik bir kasa içerinde datacenterımıza ait sunucularda ömür boyu tutulmaktadır. Yazılımın demosunu görmek isteyen arkadaşalar demo.ramlog.com.tr  adresinden user: ramlog pass: demo olarak giriş yapabilirler. Daha ayrıntılı bilgiyi www.ramtek.net.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 21/01/2012 16:51

Paylaş: