Forum

M365 Hybrid Mail Da...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] M365 Hybrid Mail Dağıtım Gruplarını Düzenleme

4 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
287 Görüntüleme
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper
Konu başlatıcı

AD Sync yapıyor Hybrid Exchange ortama sahipseniz ve şirket içi Distribution Mail gruplarını kendileri yönetebilmeleri için yöneticiler atıyorsanız,
Outlook üzerinden kullanıcının gruba üye değişikliği yapamadığını, yetki hatası aldığını yaşarsınız.

Bu sorunu aşmak için Dsquery.exe aracına kısayol erişimi verebilirsiniz.

Bir kısayol oluşturun ve aşağıda ki yolu atayın;

%SYSTEMROOT%\System32\rundll32.exe dsquery,OpenQueryWindow

"Mail Dağıtım Gruplarını Yönet" gibi bir isim verin. 

Bu kısayolu GPO ile kullanıcı masaüstlerine yayınlayabilirsiniz.

Ek bilgiler için; https://learn.microsoft.com/en-us/exchange/troubleshoot/groups-and-distribution-lists/cannot-manage-group-synced-from-on-premises

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2023 04:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Sağol abi, güzel bilgi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2023 17:16

(@supercanki)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Hybird yapi ile epey güreşmiştim çözememiştim bunu farkli bi çözüm uyguladim Cloud da O365 Dist Grup açip onpremdeki grubu temizleyip çözmüştüm bazen dağitim grubunda çok fw lenince mailler online taraf onpreme iletmiyordu drop ediyordu mailleri gruplarim o365 dist grupa migrationa uygunda değildi csv export import yaptik teams ilede entegre oldu çiçek aklima geldi yazayim dedim @ibrahimyildiz teşekkürler abi zamaninda çok aramiştim 

Gönderildi : 21/11/2023 22:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper
Konu başlatıcı

Bir security ayarı var zaman içerisinde policyleri de değişmiş sanırım ondan olabilir. Dist. group'larla ilgili bir çok sınır halen mevcut.
Cloud to Sync etmede çözüm yöntemi var ps ile login olup 1-2 satır bir şey yazılması gerekiyor her group açıldığında yapılmalı. Bu yüzden ve benzer başka şeylerden AD to sync kullanmak daha kolay oluyor kimileri için.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/11/2023 00:35

Paylaş: